Pulmad ja mood - Mood

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Kui elu suurim otsus on langetatud ja abiellujad soovivad pulmapäeva veeta nii, et see jääks romantiliseks meenutuseks aastetegi pärast, on oluline kindlasti ka see, millega oma keha sel tähtsal päeval ehtida ehk mida selga panna. Kuna tegemist on erilise üritusega, mis vaid kord elus aset peaks leidma, siis sellest sõltuvalt on eriti tähtsad ka riided, mida siis kantakse. Ma arvan, et pulmapäeval saab nii pruut kui ka peigmees kanda midagi sellist, mida sageli tänapäeval selga ei pane. Väljakutse on ahvatlev ja lahendusi palju, üritan lihtsalt järgnevalt anda mõned vihjed ja nõuanded, lõpliku otsuse langetavad asjaosalised loomulikult ise. Pruutkleit on pulmade puhul eriti oluline, sellepärast ei soovitaks ma ka seda mingil juhul laenutada, sest miski ei korva neid mälestusi, mis meenuvad aastate pärast taas seda kleiti vaadates. Pulmakleit olgu pigem tagasihoidlik ja lihtne, aga siiski oma, see on üks väheseid asju elus, mis läbi aastate kapinurgas tolmu võiks koguda.

Aga mida siis ikkagi selga panna? Loomulikult vaatavad koik esmajärjekorras pruuti, aga tegelikult on ka peigmeestele rohkeid voimalusi stiilseks väljanägemiseks. Olemas pole kindlaid reegleid, on vaid traditsiooonid ja tavad, mida sageli on tore järgida.

PRUUT

Klassikaline pruut on looritatud ja riietatud valgesse ning näeb välja armas süütuke. Sellele vaatamata võib pruutkleit olla stiilne ja varjatult seksikas.Tänapäeval on pruutkleidid üks vähesid võimalusi naistel end tõeliste printsessidena tunda ja uhket kleiti kanda, sest lubatud on kõik kaunistusvõtted, pärl- ja pitstikandid, isegi kunstlillekesed.

Pruutkleidi uhkus ja materjalid sõltuvad kahjuks rahakotist. Loomulikult on äärest ääreni täistikitud kahar kleit ilus, aga omad võlud on ka lihtsalõikelistes, vähemate kaunistustega kleitides. Kui oled otsustanud valge kleidi kasuks, siis peaks kindlasti arvesse võtma seda, et valget on mitmeid erinevaid toone ja kõik ei pruugi isegi mitte sulle sobida. Seda saab katsetada peegli ees endale erinevaid toone ette sobitades, mõni valgetest tundub kindlasti säravam kui teised. Samuti ei pruugi sobida sulle ka mõni lõige voi joon, mis ajakirjas modelli seljas imeilus näib.

Tavaliselt sobivad kaharad kleidid ja horisontaalläbilõige neile, kel on sale piht, see on hea lahendus ka siis kui puusad ongi veidi laiemad, sest rõhk on keskkohal ja käsivartel. Kui asi on teisiti, on sageli printsesslõige hea lahendus. Variante on teisigi, kõige professionaalsemat nõu lõigete ja nende sobivuse kohta saab kindlasti disaineritelt endilt. Kõik aksessuaarid, nagu loor, kingad, kindad, kotike ja ehted sõltuvad juba kandjast, kleidist ja üldmuljest. Üldine reegel on aga see, et kerge tagasihoidlikkus tuleb sel päeval küll kasuks. Seega ei tohiks liialdada ka ehete ning meigiga.

Ehetest on võib-olla kõige huvitavamad, aga kahjuks Eestis vähe nähtud, pärlite ja kivikestega kaunistatud tiaarad, mille külge võib ka loori kinnitada. Pruudi meik peaks olema väga professionaalne, see tähendab ennekõike näopõhja oskuslikku modelleerimist, sest dekoratiivne osa ehk värvid jääb suhteliselt tagasihoidlikuks.

PEIGMEES

Meeste riietusest rääkimist tuleb sageli alustada etiketist, millest küll peigmehel tingimata kinni pidada ei maksa. Etikett ütleb, et abielluda ei sobiks smokingus, seda juba sellepärast, et smoking on pidulik õhturiietus, mida kantakse peale kella 18.00., enamus laulatusi on aga päevasel ajal. Etikett soovitab tumedat ülikonda, shaketti voi frakki, mis nõuab ka külalistelt tunduvalt pidulikumat riietust, kui seda tavaliselt pulmades näha on.

Frakk aga on sobilik talviste, õhtusemate pulmade puhul. Shakett on brittide traditsiooniline pulmaülikond, mida kannavad peigmees ja lähisugulased. See koosneb mustast või hallist pintsakust, hallist vestist ja musta-hallitriibulistest pükstest ning ascotist (eriline kaelaside, mis sageli kaunistatud pärliga). Eestis on kõige levinum peigmehe riietus siiski smoking. See on ilmselt kõige lihtsam ja kättesaadavam lahendus.

Shakett oleks eestlastele võib olla ka liiga uudne, tegelikult aga kõige stiilsem on mõni eriline ülikond huvitava vesti ja näiteks ascot-kaelasidemega. Ülikond võib olla mõnd ootamatut värvi, näiteks kasvõi valge, palju annab juurde ka mustriline vest.

Meeste riietuse kohta pulmas kehtib ka üks tore reegel- kõik olulisemad mehed pulmas ehk lähisugulased kannavad sama tüüpi ja sama värvi ülikonda. Kui peigmees kannab smokingut, siis teevad seda ka teised mehed, kui ta kannab shaketti, siis ka teised jne. Loomulikult ei maksa seda vahvat kommet üleliia tõsiselt võtta.

PRUUTNEITSID, EMAD JA LIHTSALT KÜLALISED

Kui pulmas on ka pruutneitsid, siis on hea komme nad sarnaselt riietada. See toob endaga kaasa mitmeid probleeme, sest võib olla üsna raske mitut naist sama värvitooni ja kleidilõiget kandma panna.

Pruutneitsite kleidivärvi dikteerivad pulmade värvid nagu näiteks peigmehe ülikond ja ruumide dekoreerimisel kasutatud värvid. Pruudi ja peigmehe emad peaksid välja nägema nii, et on aru saada, et riietatud on sama ürituse jaoks, see tähendab seda üks neist ei oleks dekolteeritud õhtukleidis ja teine igapäevases kontorikostüümis. Värvitoonidest ei ole neil sobilik kanda valget ja musta.

Külalistele võib anda sellevõrra nõu, et nende riietuse valik sõltub pruutpaari omast, eriti hästi annab infot just peigmehe valik. Üldiselt sobib tume ülikond ja kostüüm või kokteilkleit alati. Eestist on pruutpaaridel kindlasti suhteliselt raske endale selleks tähtsaks päevaks midagi selga leida, sest ei leidu siin nagu suurtes moepealinnades pruutpaaride romantilisi putiike, kus kleidid kümnete kaupa reas.

Eriti raske on peigmeestel. Koige lihtsam on kindlasti need erilised riided spetsiaalselt enda jaoks lasta valmistada. Sellisel juhul saate midagi täpselt enda jaoks.Kleitide hinnad algavad 3000.-4000.-, hinnad sõltuvad materjalist ja töömahust.

Rohkem informatsiooni:
Tiina Talumees Moestuudio OÜ
Vana Viru 4, Tallinn
+372 6 444 349

Autor: Tiina Talumees