Pulmad 2013

133 postitust / 0 uut
Viimane postitus
3sisters
Võrgust väljas
Liitus: 24 Jaan 2011 - 17:40
Pulmad 2013
26 September, 2011 - 11:08

Tere! Ei ole kindel kas on vara teemat avada, aga leidub siin juba ka inimesi, kes abielluvad 2013? Mis ettevalmistusi olete teinud ja tegemas? Miks just see aasta?

maarja2512
Võrgust väljas
Liitus: 5 Mai 2011 - 19:28
Re: Pulmad 2013
26 Jaanuar, 2012 - 18:20

Tere! Mina olen üks nendest õnnelikest ja kunagi ei ole liiga vara hakata elu tähtsamat päeva ette valmistama. :) Ettevalmistustest siis nii palju et veebruari kuu jooksul käime kirikuisa jutul kuna me kaaslasega pole kumbki ristitud ja oleks soov kiriklikult laulatada. Samuti olen uurinud peo pidamis kohtasid ja pulmaisasid ning fotograafe.

TriinL
Võrgust väljas
Liitus: 2 Jaan 2012 - 10:40
30 Jaanuar, 2012 - 18:20

Ma olen ka nüüd kihlatud alates 1.01.2012 :D Arvatavasti teeme pulmad 2013 suvel. Natuke olen uurinud hindasid ja kohti ja tundub kõik ikka mega kallis. Väga palju raha ka ei raatsi lihtsalt ära pidutseda :D Pigem pühendaks endale rohkem raha ja teeb pisema peo...Vanemate ja lähemate sõpradega umbes 40 inimest siis. Ja arvatavasti tahaks leida kohta ,kus teeks lihtsalt peo aga ööbima ei jääks sinna,seega mõni koht linnas ,et rahvas ka koju saaks. Alguses oli tuhin ja uurisin kohti ja asju aga nüüd rahunesin veidike maha ja nii palju enam ei uuri :D aega veel on teglt päris palju :D Sõrmused valisime välja ja kleite olen ka uurinud netist. Ühesõnaga 2013 me ikkagi loodame abielluda olgu siis suur või väike pidu või üldse ainult kahekesti aga tehtud see saab :D Koos oleme olnud 6 aastat.

3sisters
Võrgust väljas
Liitus: 24 Jaan 2011 - 17:40
1 Veebruar, 2012 - 09:25

Aega on tõesti päris palju. Meil plaanis abielluda suvi 2013. Vast pool aastat enne läheb organiseerimiseks, aga eks kondikava peab enne valmis olema peas. Plaanis väike pulm ööbimistega, koht juba välja vaadatud. Kui nüüd soemaks läheb, siis teeme seal külastuse, et kuidas sobib. Kleidi plaanin õmblejal lasta teha, aga millise, see on ka juba paigas:)Ahjaa, fotograaf on ka välja valitud. Edu Teile ootuses ja planeerimises!

Trabant
Võrgust väljas
Liitus: 6 Veebr 2012 - 14:25
12 Veebruar, 2012 - 14:47

Hehee, ühinen klubiga. Meil pulm plaanis enam-vähem täpselt aasta pärast, st talvepulm.
Meil on veidi komplitseeritud olukorda, nimelt viibime enamasti Eestist eemal, seega on mul olemas juba esialgsed hinnapakkumised kohtadest, pulmaisadelt, kinni on juba ansembel (hää ansambel on noh:).

Kallis on küll, algul mõtlesime 4000 hakkama saada (see on vabalt välja käidav raha), et ei hakka liialt kulutama, kuid kuna koos meiega on pidulisi 65 pluss ligi 20 last (tahan kõiki peole), siis sai kiiresti selgeks, et summa on naeruväärselt väike. Oleme ünber kalkuleerinud, arvestanud oma võimalusi aasta jooksul kõrvale panna ja otsustasime teha suurema peo, mööndused tulevad ilmselt riietele ja pulmaautole (ei rendi miskit). No näis, mis aasta veel toob aga päris põnev on!

Õnne ka kõigile 2013 pulmitajatele :)!

MerleR
Võrgust väljas
Liitus: 9 Aug 2011 - 11:53
13 Veebruar, 2012 - 10:29

Kuna endal 16.06.2012 pulmad siis saan rentida välja või müüa ilusa pulmakleidi 2013 aasta pulmadeks.

Kleiti näeb siin : http://www.muinasjutupidu.ee/tellimine/index.php?album=pruutkleidid%2Fms1141-sml

hindades saab kokkuleppida :) !!

Rosa123
Võrgust väljas
Liitus: 19 Veebr 2012 - 13:01
28 Veebruar, 2012 - 16:01

Meil ka plaan siis aprilll 2013 abielluda. Hetkel olen vaadanud siit samast pulmad.ee-st erinevaid teemasid et mida ja kuidas ja kus, aga pea on juba üsna sassis. Registreerisin end pulmad.ee koolitusele 5.aprilliks eks siis seal vast lööb selgemaks. Muidu oleme kokku pannud juba külaliste nimekirja ja ka kirja et mida nö vaja on ja leppisime kokku et peaks olema kindlasti elav muusika tantsuks.

isadora
Võrgust väljas
Liitus: 14 Märts 2012 - 10:48
14 Märts, 2012 - 11:07

Mina olen ka üks 2013 suve pruutidest. Järgmine suvi sai valitud seetõttu, et selleks suveks poleks enam jõudnud (lähtusin põhimõttest, et rahulikult planeerimiseks jääks vähemalt aasta) ja ka sellepärast, et sel suvel lõpetan magistrantuuri ja kahte suurt sündmust ei taha ühte suvesse kokku pressida :)

Hetkel on peigmehega käimas sellised põhiliste detailide paikapanemised - just hiljuti tegime esimese külaliste nimekirja mustandi, et teada saada, kui suurt peopaika me vajame. Arutasime seda, et kas tuleb selline turismitalu/puhkekeskuse või mõisapulm ja õnneks oleme ühel meelel sellise uhkema mõisapulma poolt. Olen hetkel teinud netist taustauuringut võimalike regustreerimiskoha ja peopaikade suhtes Lõuna-Eestis, mis meile suuruselt sobiksid (ja neid on üllatavalt vähe), olen tuhninud fotograafide ja pulmaisade kodulehtedel, hoidnud kõrvad lahti pulmas mängivate bändide suhtes ja niipea kui kohtan mõnda värsket abielupaari, kallan nad küsimustega üle, et kus nemad pulmad tegid, palju eelarve oli, millega oleks kõige tähtsam planeerides alustada, kas neil on nõuandeid või soovitusi, mille peale ise ei tule :)
Mingeid kokkuleppeid muidugi niipea (vähemalt enne suve) küll tegema ei hakka, hetkel olen sellises maad uurivas faasis, et kuulan, kes kuidas on teinud ja uurin, palju millegi peale raha peaks arvestama. Kevade lõpus või suve alguses tahaks mõnes pulmakohas kohapeal ära käia ja vaadata, kuidas meeldib. Sel suvel on mitmesse pulma minek ja äkki saab sealt ka inspiratsiooni, seega ma ei hakka detailidega kiirustama.

Merle, su kleit tundub imeilus, ma otsin ka just sellist samasuguste õrnade pitsist varrukatega/laiemate õlapaeltega kleiti. Kas see suurus läheneb pigem 34 või 36-le ja kas vastab nende suuruste klassikalistele mõõtudele? Ma ise kardan, et see võib mulle veidike väikseks jääda, ma ise kannan S suurust, XS läheb ainult selliste brändide puhul, mille riided on suuremad, kui klassikaliste mõõtude järgi olema peaks.
Kuna sul on kleit juba ise välismaalt tellitud, äkki sa tahaksd meile nõuandeid anda, kust ja kuidas ise välismaalt tellida? Nt mis riigi toodetud kleite sa vaatasid ja mis portaalidest? :)

MerleR
Võrgust väljas
14 Märts, 2012 - 13:31

see suurus, mis mina konkreetselt tellisin...siis ikka tellisin 34 suurusele...ja minul vastas küll ilusti , ja kõik super. Olen tõesti väga rahul. isegi kui XS panek sselle kleidi selga, on see väga ilus...sest ta lähebilusti kehasse ja kõik super...olen vaadanud inglismaa, hiina kleite..mingid olid veel...aga kõik nii sassis juba, et otsimine tekitas paraja kaose enda peas :D ja kuna tellisin juba ammu, siis pole ka portaalid meeles...kuid kui hakata otsima, siis leiab seda konkreetset minu kleiti suht igalpool ja iga hinnaga...ise tellisin kõige odavama hinnaga.

isadora
Võrgust väljas
14 Märts, 2012 - 13:53

Aga on sellel kleidil mingi tootjafirma, kaubamärk? Mis riigi toodang on? Sellest vihjest oleks palju kasu, siis ma vaataks ka, kus selliseid ilusaid kleite tehakse :)

MerleR
Võrgust väljas
14 Märts, 2012 - 15:30

mul kõik sildid eemaldatud ja kleit ema kodus (peidu) :)

isadora
Võrgust väljas
17 Märts, 2012 - 11:12

Õige mõte! :D
Sa süstisid minusse palju inspiratsiooni ja julgust netist pulmakleidi tellimisse. Siiamaani olen pigem lugenud õudusjutte netist tellimise kohta, aga kui sa leidsid nii kena kleidi ja see ka päriselus pildile vastab, siis võibolla peaks ka proovima. Ma leidsin sinu kleidi netist ja ka paar suhteliselt analoogset superilusat kleiti, just selliste "varrukate" ja ohtra pitsiga. Nüüd mõtlen, kas julgen soodsa hinna nimel pettumuse ja pisaratega riskida või ei - võib õnneks minna, nagu sul läks, aga võib ka mustem stsenaarium tulla :) Mul oleks sulle üks palve, äkki sa oleksid nõus oma kleiti (nt pärast sinu pulmi) näitama, et milline see reaalsuses välja näeb, kuidas on kvaliteet ja pildile vastavus - ma olen üsna nõudlik ja siis ma näeks pilti ja kleiti ennast võrreldes, kas netist tellitud kleit vastaks mu ootustele ja kui suure erinevusega kataloogipildist tuleb arvestada. See oleks suuuureks abiks! Ja tahaks su kleiti proovida ka, kui nr 34-36 mulle selga peaks mahtuma, siis kaaluks täiesti sinu kleidi äraostmist :)

Caramele
Võrgust väljas
Liitus: 13 Märts 2012 - 14:53
17 Märts, 2012 - 15:50

Meil ka plaan järgmisel suvel abielluda. Olen sel nädalal vaga palju netis surfanud ja võiks öelda, et mul on juba täitsa ettekujutus, kuidas kõik võiks kujuneda. Samas on see ettekujutus seotud vaid ühe kindla peopaigaga ja kui mujal toimub, on mõtted sassis :) Aga õnneks aega veel on. Kleite olen netist vaadanud ja enamvähem ka tean, mida tahan. Samas tellida ei julge ja vist ei tahagi. Sel erilisel paeval võiksin ju kanda just minule tehtud kleiti :) Ja mees on sellega täitsa päri. Igatahes põnev saab see planeerimine olema!:)

LilyGirl
Võrgust väljas
Liitus: 19 Veebr 2012 - 15:37
24 Aprill, 2012 - 21:10

Mina olen ka üks 2013 pruutidest. Kihlatud olen küll juba 2011 sügisest, aga kuna minu soov oli mais abielluda ja 2012 oleks liiga ruttu tulnud, siis loomuliku valikuna tuligi 2013. Eks ma algul ka suure õhinaga tuhlasin netis ringi, siis tõmbasin veidi tagasi ja nüüd jälle uurin asju vähe hoogsamalt. :)
Organiseeritud/tehtud on nii palju, et sõrmused saame minu vanematelt (annavad oma sõrmused meile edasi), paigas on kuupäev ja otsustatud, et tuleb talupul. Lisaks on saadud nõusolek meie ühiselt tuttavalt, et ta meile pulmaisaks oleks.
Enamikel päevadel tundub mulle juba praegu, et teha on nii palju ja aega ei ole nagu üldse :D

isadora
Võrgust väljas
30 Aprill, 2012 - 11:36

Kallid pruudid, kes siin varasemalt kirjutasid ja nüüd tükk aega pausi on pidanud... huvitav oleks teada, kas vahepeal on planeerimises mingeid arenguid toimunud ning millega te nüüdseks juba tegelemist alustanud olete, mis on selgeks mõeldud, missugust eeltööd või kokkuleppeid on nüüdseks juba tehtud? :)

TriinL
Võrgust väljas
30 Aprill, 2012 - 14:42

Mina ausalt öeldes pole veel midagi korrladanud kuna polnud ka kindel ,millal võiks pulm toimuda ja ega see odav lõbu pole. Kuid just täna hakkasin sellele uuesti mõtlema ja koha vist valisime ka ikka nüüd välja ja peaaegu ka kuupäeva :D ja paari fotograafi vahel pean ka valima veel. Pulmaisa veel valinud pole ja mis muusika pulma tuleb siis seda ka ei tea,kuid muusika peale väga palju ei tahaks kulutada. Sõrmused ka juba ennem välja valitud ja kleite olen ka netis vaadanud aga tahaks ka millalgi neid proovima minna ,et mis siis tegelikult mulle sobiks. Loodan ,et saab see pulm ikka 2013 suvi peetud :D

Peemot
Võrgust väljas
Liitus: 30 Juuni 2010 - 13:06
30 Aprill, 2012 - 15:09

Pole siia teemasse küll enne kirjutanud, kuid meil olemas pulmaisa, muusika, eelbronnitud koht ja tellitud kleit :). Me ei ela Eestis ja siis tuleb iga külaskäiguga üks asi joonde ajada. Olen teinud fotograafide turu-uuringut, kuid usun, et sellega on veel aega, kui koht selge, siis vaatab edasi :). Ah, ja meil pidu tulemas 2013 alguses :D.

Bride-to-be
20 Juuni, 2012 - 23:08

Tere ka minu poolt. Rõõm tõdeda, et nii paljud on juba nii kaugele oma 2013. aasta pulmaplaneeringuga jõudnud. Mina ja mu kaasa kihlusime Viinis 30. detsembril 2011. Pulmad on juuni lõpus 2013. Esialgne külaliste nimekiri on paigas, kohti oleme uurinud ja otsinud ja osasid ka külastanud. Kleidi-ideid olen otsinud netis surfates, ajakirju lapates, sõbrad on pilte saatnud. Leidsin oma unelmate kleidi, kuid seda ei jõuaks ma elu sees kinni maksta :D (mul pole õrna aimugi, mis see maksta võiks, kuid nähes seda peent korsetti (näputöö) pluss meeletut materjalikulu...). Unistan ikka sellest, et selleks kauniks päevaks õmmeldakse mulle isiklikult kleit, et ei peaks laenama või ostma valmis (masstoodangu) kleiti. Aga eks näis, kuidas rahakott kannatab.

Abiellume kindlasti Eestis, tuleb rahvusvaheline pulm. Selleks ajaks aga ise enam Eestis ei ela. Sõidamegi ekstra siia. Üsna keeruline on pulmi planeerida, kui pruuti-peigmees ei ela samas riigis ja sama katuse all. Palju aeglasemalt läheb kõik edasi. On ju hulka mõnusam õhtuti koos istuda ja mõtteid vahetada ja plaane pidada. Sõrmuse-idee leidsime ühe äsja-abiellunu sõrmest. Lähme sügisel ilmselt sinna galeriisse kohapeale asja uurima. Sõrmused tulevad siis väljaspoolt Eestit, kleit ja pidu Eestist.
Pulmaisa ei telli mitte mingil juhul. Kui, siis üks lahe õhtujuht. Tahame, et oleks pidu ja kõigil kohaolijatel lihtsalt hea meel nii meie üle kui koosolemise üle ja et saaks üks korralik stardipauk abielule antud. Abiellume täpselt kuuendal tutvumisaastapäeval. Juhtus nii :) (see on laupäevane päev, seega vahva kokkusattumus kuupäevade osas lihtsalt).

Siin keegi ütles, et kogu raha ei tahaks ka maha pidutseda. Mul sama tunne. Pigem panustaks unelmate pulmareisile kui jõugu söötmisele-jootmisele, kellest suuremat osa võibolla enam aastaid ei näe.
Leidsime oma lemmikpeokoha, kuid hinnapakkumist nähes hakkas nukker. No ei ole kuskilt võtta 2000€ puhtalt ainult üüri peale... Niiet otsingud jätkuvad.
Sõbranna lubas pulmatordi teha. See on vähemasti nüüd paigas :)

Palju õnne kõikidele 2013 abiellujatele! Tore oleks teiega tutvuda!
Ilusat suve!
Bride-to-be

isadora
Võrgust väljas
2 Juuli, 2012 - 15:46

Siin teemas on nii vaikseks jäänud, kuigi 2013. aasta (suvistel) pruutidel peaks nüüd olema jäänud umbkaudu aasta, kevadistel vähem ja sügisestel veidi rohkem muidugi. Kuidas on teie organiseerimised vahepeal edenenud? :)

Teen siis ise ka jälle otsa lahti. Vahepeal oleme peigmehega käinud peokohti vaatamas, bände kuulamas ja kohtusime ka mitme pulmaisaga. Põhimõttelised otsused ja eelbroneeringud tähtsamate tegijate ja kohtade osas on nüüdseks tehtud (pulmaisa, peokoht, bänd, fotograaf, registreerimiskoht ja paaripanija). Minu eesmärk oligi need olulisemad punktid umbes aasta ette paika saada, siis natuke pausi pidada ja hinge tõmmata planeerimisega ja sügisel siis jälle vaikselt nokitsema hakata. Kartsin lihtsalt, et kui aasta ette oma lemmiktegijaid kinni ei pane, siis pärast pean kuulama kahjuks-on-meil-see-kuupäev-juba-kinni vastuseid ja see oleks kurvaks teinud, sest mitmetes kategooriates oli mul ainult üks konkreetne lemmik ja häid B-variante polnud :)

Töö juures piilun pauside ajal ikka vaikselt pruudikimpude ja pulmakleitide pilde ja unistan... ja muidugi on mul sel suvel ühes pulmas käidud ja kaks veel ees, nii et need annavad ka mõtlemisainet ja inspiratsiooni.

Küsiks teiste pruutide käest, kuidas tundub - kas saate oma unistuste pulmad või seavad rahalised vahendid paratamatult unistustele teatud piirangud? Mille pealt olete vajadusel otsustanud koomale hoida ja mille pealt mitte mingil juhul maha ei tõmbaks?

LilyGirl
Võrgust väljas
6 Juuli, 2012 - 16:27

Käisime täna esimest korda peokohta vaatamas. Nimekirjas meil neid kuskil 8, millest osad on ka mööndustega. Ma olin täiesti kindel, et see, mida vaatamas käisime, saabki olema meie peokohaks (sellepärast alustasime ka sellest). Peale vaatamist ma nii optimist ei ole. Ei tekkinud kohe üldse tunnet, et tahaks seal oma pulmad pidada - muidugi kaunistuste jms saab kohta kõvasti muuta, aga ikkagi... Nüüd lappasin nii palju kui leidsin selliseid lihtsamaid (turismitalud jms) kohti netis läbi ja tundub ei see peokoha leidmine ei olegi nii lihtne kui ma arvasin...

Peemot
Võrgust väljas
6 Juuli, 2012 - 16:32

Meil oli täpselt samamoodi. Enne esimest kohta oli kõik paigas, netiarvustused kiitsid, pulmaisa kiitis ja kohapeal... oli üks pisiasi, mis oli meie jaoks siiski ületamatu takistus. Pärast seda sahmisime ka erinevates kohtades, peab ütlema, et see oli tõesti palju keerulisem, kui algul arvasime. Praeguseks on koht olemas (bronnitud) aga ka väikese mööndusega ja süda jäi veidi verd tilkuma, et mu esimene konkreetne nägemus ei saa teoks... Aga noh, eks uuel kohal on ka omad plussid.

isadora
Võrgust väljas
9 Juuli, 2012 - 12:56

Jaaa, olen täiesti nõus, et koha leidmine oli päris suur peavalu tegelikult.

Meil 85 inimest ja tingimuseks oli, et poleks liiga kaugel Tartust, et kõik toimuks ühes suures saalis (mitte, et ühes süüakse, aga teises mängitakse-tantsitakse) ja kui juba Tartust kaugel, peaks öömaja ka kõigile jaguma. Otsisime siis sellist natuke uhkemat kohta nagu mõisad ja lossid, sest eesmärgiks on nö mõisapulm, mitte turismitalu-pulm, sest oleme sellest alati unistanud.

Nii palju kui ma ka netis ei surfanud, ei leidnud sellist kohta, kuhu mahuks 85 inimest korraga pidutsema (kuna meil ei tule ühte pikka lauda, siis vaid tuleb gala-stiilis laudade paigutus, siis vajame peosaalis ka veidi rohkem ruumi kui üks pikk laud vajaks) ja kus ööbimiskohti oleks ka kõigile. Ainult ühe koha leidsin, kuhu mahuks suisa 120-130 inimest, aga 85-le oleks see liiga suureks jäänud jällegi ja ööbimiskohti oleks ka nappinud.

Minu südamerahuks kinnitasid kõik kolm pulmaisa, kellega kohtusime, et nii ongi, et kui teed suurema pulma kui 60-70 inimest, siis Lõuna-Eestis praktiliselt polegi nendele kriteeriumitele vastavat peopidamise kohta mõisastiilis pulma jaoks. Seetõttu pidime oma plaane tõsiselt muutma ja nüüd tuleb meie pulmapidu hoopis Tartu linnas - kuna 90% külalistest on Tartust, siis on kõigil võimalik peo lõpus koju minna ja seetõttu langes majutamise vajadus ära, seega saime keskenduda ainult peosaali sobivusele. Ilma majutuseta pulm linnas pole küll päris see, mida ma algselt unistasin, aga pole midagi parata... ja rahalised piirangud seavad unistustele ka paratamatult teatud piirid :( Kuna nii suur pulm tuleb paratamatult nii kallis, siis 2000-3000 eurot poleks olnud võimalik peokoha jaoks panna isegi siis, kui selline sobiv unistuste koht oleks leidunud.

Aga, pruudid, milliseid kohti te siis vaatamas käisite ja milliste kasuks lõpuks otsustasite? :) Ma ei räägi kellelegi... ;)

LilyGirl
Võrgust väljas
9 Juuli, 2012 - 19:03

Ma sain endale täna kingad! Jehuu! Nii õnnelik olen :)) Otsisin kollaseid kingi ja tahtsin nüüd suvel ära osta, kuigi pulm mais, sest kardan et maiks ei ole veel suvekaup korralikult väljas ja siis oleks kiireks läinud. Praegugi on juba suvekaupade lõpumüügid... Ja no kollaseid ei ole ka ju nii palju just. Igatahes mõnda aega tagasi käisime mehega Rocca al mares ja siis mul oli vaba aega ja vaatasin ringi - 5st kauplusest mida külastasin ainult ühes oli 38 suuruses kollaseid kingi. Hind oli ka ainult 19.-, aga mul oli rahakott autos ja ära ei ostnud. Ühed kollased olid veel, neid oli ka 38 suurust, aga hind oli 44€, mis oli veidi üle soovitu.
Täna mõtlesin siis, et kui on alles need 19.- siis ostan ära, aga kuna praegu on rocca al mares suured allahindlused (mingi ostulaine vms), siis need kingad mis olid ennem 44€ olid 50% allahinnatud (19€ allahindlust polnud). Ja kuna hind oli siis juba sisuliselt sama, siis võtsin need, mis olid algselt kallimad, sest neil oli veidi jämedam ja madalam konts ehk nendega on mul kergem pikk päev vastu pidada.
Igatahes ma olen ülimalt õnnelik. :D

triinniirt
Võrgust väljas
Liitus: 9 Juuli 2012 - 21:57
13 Juuli, 2012 - 12:11

Meil plaanis 2013 jaanuaris kui täitub 11a koos olemist.
Midagi peale algse nimekirja tehtud pole:):) Tuleb vastuvõtu stiilis pulm kuna süldipidu ei sümpatiseeri.
Mõelnud olen, et värvideks võiks olla valge ja roheline ning nii registreerimisel kui vastuvõtul kõlavad taustaks meie lemmiklood plaadilt.
Registreerimisel sisenemise muusikaksk saab olema ilmselt Alen Veziko " Ei ole öeldud lihtsalt tuule".

anny88
Võrgust väljas
Liitus: 29 Aprill 2012 - 23:11
13 Juuli, 2012 - 16:55

Meil on plaanis pulmad juulis 2013.
Praeguseks on broneeritud ja ettemaksud tehtud bändile ja peokohale. Kuna me võtame toitlustuse väljaspoolt, siis on ka cateringiga läbirääkimised peetud.
Pulmaisaks tuleb hea peretuttav, kellega pole veel jõudnud täpseid plaane paika panna, kuid püüame seda ka umbes kuu jooksul ikka teha.
Hetkel otsin vaikselt fotograafi ning valiku tahaks teha hiljemalt augustiks.

Ilusat planeerimist kõigile :)

triinniirt
Võrgust väljas
27 Juuli, 2012 - 12:22

Kuupäev veel paigas pole. ALgselt sai mõeldud jaanuari aga siiski hakkasid mõtted kevade või sügise poole liikuma. SUvel ei soovi.
Igatahes plaanis augustis saada kuupäev paika, seni töötan kontseptsiooni jms ideede kallal.
Soov on teha registreerimine ja pärast vastuvõtt paar tundi. Süldipidu ei soovi.

isadora
Võrgust väljas
2 August, 2012 - 10:28

Kristine - siin foorumis on päris palju pruute, kes on alguses ka mõelnud lihtsalt registreerimist/laulatust ja võibolla siis väikest vastuvõttu, aga lõpuks siiski otsustanud päris korraliku peo kasuks ;) Palju õnne ka sulle, jaksu planeerimise alustamisel ja eks siis sügisepoole ole näha, kas siis on ka mõtted veel samad või peate juba suuremalt plaani :) Mitte, et vastuvõtustiilis pulm tore mõte poleks, aga eks me, tulevased pruudid, kõik siin juba teame, kuidas tihtipeale kipub väiksest eelarvest märkamatult saama päris kopsakas, külaliste nimekiri kipub vaikselt pikenema jne jne :)

pisipulm
Võrgust väljas
Liitus: 28 Nov 2011 - 09:33
2 August, 2012 - 21:12

No meie oleme jàlle need, kes algul plaanisid suurt pidu aga nûûd tahame ainult oma keskis registreerimist. Ei mingeid kûlalisi. Nii, et kôik on vôimalik.

triinniirt
Võrgust väljas
10 August, 2012 - 17:09
pisipulm
Võrgust väljas
11 August, 2012 - 15:39

Tõesti kaunis.

Caramele
Võrgust väljas
27 August, 2012 - 14:29

Hei! Meil ka koht ja kuupäev paigas lõpuks. Nüüd ka pulmaisa bronnitud. Bänd on meil ka ilmselt otsustatud ja võibolla ka fotograaf(võtan siiski mõned teised hinnapakkumised ka). Kleite olen ka viimasel aja jälle usinasti uurinud. Tahan ka mingi hetk minna poodidesse tegumoode proovima ja siis lasen endale teha.
Igatahes hakkab looma ja saan väiksemate detailidega tegelema hakata :)

anny88
Võrgust väljas
28 August, 2012 - 20:18

Meil on nüüd ka fotograaf olemas ja sain lõpuks ka pulmaisaga kokku :)
Pulmaisa arvas, et praegu veel vara hakata peokava jms paika panema, sellega aega kevadeni. Mis te arvate, kuidas te teinud olete?

Lisaks vaatan iga vaba hetk kleite ning suudab pidevalt ümber mõelda, millist valida :) Ilmselt lõplik valik selgub siis, kui seisan salongis peegli ees. Ega enne ei teagi, mis kõige paremini mulle sobiks. Modellide seljas on küll üks ilusam, kui teine :)
Kas te ostate, laenutate või lasete teha kleidi?

Caramele
Võrgust väljas
28 August, 2012 - 23:09

Päevakava vast võib tõesti kevadel alles arutada. Me ka praegu lihtsalt bookisime pulmaisa ära...isegi kohtunud ei ole :) Aga teame, kellega tegemist.
Kleidi osas olen ka sadu kordi ümber mõelnud, aga nüüd olen vist lõpuks jõudnud sinnani, et tean, mida tahan.
Vaikselt juba uurin peokoha kaunistamise, kohakaartide jne pisiasjade ideid ja talletan neid omale arvutisse. Üleüldse on äkki igasuguseid ideid tulema hakanud, iseasi, kas need rakendust leiavad. Ja aega on veel mõelda :)

hena
Võrgust väljas
Liitus: 25 Mai 2011 - 12:00
29 August, 2012 - 17:10

Märkasin siin foorumis märksõna, mis huvi ja äratundmist äratasid – rahvusvaheline pulm (Bride-to-be) ja Saku mõis :) Rahvusvahelise ja eemalt organiseerimise kohta julgeks omast kogemusest kommenteerida, et ei ole see nii hull midagi - õnneks Eestis pulma organiseerides saab praktiliselt kõik e-meili teel ära korraldada ja meil ei olnud sellega praktiliselt mingeid raskusi. Bänd, transpordifimad, hotellid, florist, kleidipood, peokoht jne - kõik korraldasime meili teel, sh ka meie 60-aastane orelimängija ja ka perekonnaseisuametnik vastasid rõõmsalt meili teel :) Enne pulmi olime ainult nädal aega Eestis. Saku mõisaga suhtlemise kohta on ka ainult kiidusõnu öelda – kõik meie mitmed-mitmed meilid said vastuse ja väga kiirelt ja väga efektiivselt. Võib-olla tõesti on asi selles, et suvi on neil väga kiire aeg, meil oli talvepulm ja võib-olla oli neid aega veidi rohkem.

hena
Võrgust väljas
Liitus: 25 Mai 2011 - 12:00
29 August, 2012 - 17:15

Unustasin lisada, et ka fotograafidega suhtlesime ainult neti teel eelnevalt (tegime Skype sessiooni). Aga kindlasti teeb natuke raskemaks see, et peigmees ja pruut ka ettevalmistamise ajal ühes riigis ei ole, ainult Eestist eemal olemine - aga koos - ei ole üldse eriline takistus pulmade organiseerimisel. Olen ka täiesti päri pulmaisa mitte-tellimise kohta - kui ei ole soovi väga traditsoonisileid Eesti pulmi pidada, siis saab täiesti vabalt ilma hakkama ja väga-väga tore on.

TriinS88
Võrgust väljas
Liitus: 26 Veebr 2012 - 17:09
2 September, 2012 - 11:53

Tere,

me kihlatud 24.02.12 ja pulmad plaanis 2013 a. juuli, kuupäev on ka olemas. Miks just see aasta-mingit põhjust ei olegi. Mees tegi ettepaneku ja ütles lihtsalt et pulmad 2013 suvi, kogulugu. :)
Vaadatud on juba päris paljud asjad. Kuna ma ei ole kunagi üheski pulmas osalenud-pole sõbrannasid ega tuttavaid kes abielus, hakkasin uurimisega see kevad juba pihta-nii igaks juhuks :D Eks rõõm oli suur, et mees ilusa sõrmusega peale 6 aastat kooselu selle ettepaneku tegi ja nüüd selline kihelemine seestpoolt.
Nii huvi pärast, kui keegi teab, palju rätsepa juures läheks kleidi tegemine? Nii umbkaudselt?
Külalisi plaanis meie mõistes normaalselt 40-50 inimest. Välja on vaadatud kõik tähtsamad ka juba: pulmaisa, ansambel, fotograaf ja peo koht. Esimesed kolm on ka kinni pandud juba. Laulatus tuleb kiriklik, kuid kuna ei mina ega mees pole leeritatud, läheme septembri lõpust ka leerikoolitusele, ma ise pole ka ristitud mitte, mees on. Välja on vaadatud ka vaimulik, kel luba perekonnaseisutoiminguid teha, ei meeldiks see kaks korda käimine.
Eelarve suurus on kuni 5000. Loodame ikka hakkama saada, peab saama.
Oktoobris-novembris paneme paika tsenaariumi pulmaisaga. Eks igal ajal saab siis kohendada seda. Kuna ma ise pulmadest mitte midagi ei tea, ainult niipalju kui mees rääkinud on(ta ikka on käinud pulmades) ja kui palju pulmaisa mulle seda tutvustas. Jaanuaris-veebruaris on plaan saata meilidele eelkutsed. Õiged kutsed saadame vist mais.
Rohkem nagu ei olegi vist. Oleme mõelnud milline võiks mehe ülikond olla, lillebuketi lasen mehel ise mulle valmistada, oma maitse järgi :) Olen vaadanud ka igast väiksemaid asju, nagu millised kutsed või sõrmused aga nendega aega on. Ärevus on juba olemas. Kõige ärevamaks ajavad need igast pisi asjad, et midagi ära ei unustaks.

jazzngroovy
Võrgust väljas
Liitus: 1 Sept 2010 - 09:00
2 September, 2012 - 18:53

Tere!

Kui on soov rätsepa juures kleiti õmmelda, küsi julgelt pakkumist anna [at] moedisain.ee, seletades, millist kleiti on soov teha. Meie ateljees tehtud töödega saab tutvuda kodulehel, kuid facebookis on rohkem ning ka uuemaid pilte! Väga hea ongi just varakult plaanid paika panna - jõuab sobivaid materjale otsida ning rahulikult moejoonise üle mõelda.

Toredat planeerimist! :)

Anna

Jazz ´N Groovy moeateljee

www.moedisain.ee
www.facebook.com/moedisain

isadora
Võrgust väljas
3 September, 2012 - 13:10

Triin, ega ma ise ka nüüd teab mis spetsialist ega pulmakorraldaja ole, aga sellel suvel olen kolmes pulmas käinud ja kahe nädala pärast lähen neljandasse. Meie pulmad ka 2013 juulis. Tahtsin igaks juhuks üle küsida, et oled sa kindel, et on hea mõte kutsed alles mais laiali saata, kui pidu juulis on? Sel suvel käisin juulis kahes pulmas, esimese kutse sain juba märtsis (kõik kutsutud tulid kohale, hea oli kuupäevaga arvestada) ja teise alles 5-6 nädalat enne pulmi (paljud külalised küsisid noorpaarilt, et kus te kutsega varem olite, meil on ammu puhkuseplaanid tehtud selleks kuupäevaks ja seetõttu oli äraütlejaid palju). Eelkutsed muidugi päästavad olukorra ja ilmselt garanteerivad selle, et inimesed teie kuupäevaga oma suveplaane tehes arvestavad :) Aga ehk ikkagi päriskutsed ka natuke varem saata - ilmselt on teil ka juba nt aprillis kõik võtmefaktid paigas, mis kutsele kirja lähevad? Meil eelkutseid ei tule, aga kutsed plaanime laiali saata mida varem, seda parem - ilmselt isegi juba märtsi teises pooles, et minimeerida äraütlejate arvu :)

Peemot
Võrgust väljas
3 September, 2012 - 13:45

Me saime ühe järgmise aasta suvel toimuva pulma eelkutsed juba kätte.

TriinS88
Võrgust väljas
Liitus: 26 Veebr 2012 - 17:09
3 September, 2012 - 17:02

Selge, eks siis vast saadangi varem. Pulmaisa lihtsalt arvas, et mai algul paras aeg saata, just sellepärast, et kuna nagunii saadame ka eelkutsed. 2-3 kuud on tavaliselt see aeg, kus kutsed ära saadetakse. Eelnevalt teen nagunii teavitustööd ka nii et ehk ei teki mingeid tõrkeid.

isadora
Võrgust väljas
4 September, 2012 - 08:54

See on puhtalt minu isiklik arvamus, aga kui pulmad on suvel (ehk puhkuste tippajal), siis saadaksin kutsed isegi kuni 4 kuud varem - see on lihtsalt nii tähtis päev noorpaari jaoks, et kurb oleks, kui külalised hakkaksid järjest vastama, et meil on suvised puhkuseplaanid juba tehtud ja me ei saa osaleda. Tahaksime, et kõik meie lähedased, keda oleme kutsunud enda tähtsündmuse tunnistajaks, ka tõesti meid oma kohaloluga rõõmustaksid. Eile näiteks nägin oma elukaaslase sugulasi, kes juba küsisid meie täpse pulmakuupäeva kohta, sest nemad juba pidavat töö juures oma järgmise aasta puhkusi valima ja sellega seoses hakkavad ka oma järgmise suve välisreise planeerima. Kui on eelkutsed, siis ilmselt siin väga suurt probleemi ei ole :) Ma ise lihtsalt ei jaksa kahe ringi kutsetega möllata ja eelkutseid meili peale ka saata ei soovi (vanema generatsiooni külalistel polegi meili).
Kui pulm pole päris suvisel kõrghooajal ja pole karta, et inimesed mööda Eestit/maailma laiali on, siis saadaksin 3 kuud varem - Kristine puhul siis kaaluksin isegi plaanitust paar nädalat varem saata. Just in case! :) Ja kutsete jagamine pole ka selline tegevus, mis saab 1-2 päevaga tehtud (kui sa just kõiki postiga ei saada?), vaid on natuke pikem protsess, milleks tuleb aega varuda, kuna sa saad ju kutseid üle anda siis, kui satud kedagi nägema jne. Ma saadan lõpuks siis vaid nendele postiga, kes ei ela samas linnas või kellega tõesti pole kokku trehvanud, ülejäänudele plaanin näost näkku nädala-kahe jooksul kutsed üle anda.

Õnn
Võrgust väljas
Liitus: 27 Aug 2012 - 16:45
4 September, 2012 - 09:15

Üks põhjus, miks ei saa tihti kutseid varem saata, on see, et kui abielu registreeritakse mõnes perekonnaseisuametis koha peal, siis alles 3 kuud varem saab teada täpse registreerimise kellaaja. Meie registreerisime näiteks Pärnu Maavalitsuse Perekonnaseisuosakonnas ning ei saanud varem kindlad olla, et saame just selle kellaaja, mis soovime. Laulatuse puhul ning kui registreerija majast välja kutsuda, on muidugi teine teema.

Peemot
Võrgust väljas
4 September, 2012 - 09:51

Jep, me saimegi eelkutse, mil paigas kuupäev, kuid mitte kellaaeg ja peokoht. Lisainfot olevat hiljem oodata.

isadora
Võrgust väljas
4 September, 2012 - 11:04

Jep, see on muidugi takistavaks asjaoluks...

isadora
Võrgust väljas
5 September, 2012 - 08:38

Tore on näha, et kõik nii aktiivseks on muutunud oma pulma planeerimisel :) Kas te, kallid pruudid, tahaksite avaldada ka juba seda, kui mis hinnaklassis teil pulmaisa, bänd, peokoht, fotograaf, videograaf (kui on), peokoht ja toitlustus maksma lähevad? Siis saame natuke aimu 2013. aasta hinnaklassist - kuna me oleme alles korraldamisfaasis, siis ehk on meil hindade taustauuringust planeerimisel kasu :)

pisipulm
Võrgust väljas
5 September, 2012 - 10:32

Mina soovitan ka kutsed saata siis laiali, kui on kindel aeg ja koht paigas. Kuna seda saab teha 3 kuud enne tähtaega, siis peaks olema piisavalt aega nt töölt vabaks saada. Ja muidugi mainiks, et see kuupäev vabaks võetakse.

LilyGirl
Võrgust väljas
6 September, 2012 - 09:36

Olen nii kuu aega aja maha võtnud, algas ülikooli viimane aasta. Nüüd teemasse tagasi kiigates on tunne nagu oleksin nii paljust ilma jäänud. Teil kõigil juba nii palju paigas (mille üle mul muidugi hea meel on). :)) Üritan nüüd ennast ka tagasi korraldamise lainele saada ja tegutsema hakata. Mina olen jätkuvalt jännis peokohaga. Otsin kohta Harjumaal ja turismitalu tüüpi. Kui keegi midagi head soovitada oskab, siis andke tuld. Lepiku külalistemaja ja Endla talu oleme kiikamas käinud. Külalisi arvestame kuni 60 (lõplik nimekiri on koostamata ja reaalsuses peaks tulema pigem 50, aga arvestame algul suure varuga).

Pitser-T
Kasutaja Pitser-T pilt
Võrgust väljas
Liitus: 25 Juuni 2009 - 17:12
6 September, 2012 - 10:56

Tere.

Uuri sellist kohta nagu Männiaru Puhkemaja. Käisin seal hiljuti pulmas ja väga kena koht on nii seest kui väljast. :)

Tervitades,
Merle Trestip
ansambel Pitser-T
merle357 [at] hotmail.com

Krissukas.
Võrgust väljas
Liitus: 2 Aug 2012 - 12:57
6 September, 2012 - 11:22

Mina soovitaks ka Männiaru see on tõesti ilus koht ja endal ka plaanis seal teha :)

TriinL
Võrgust väljas
16 September, 2012 - 14:43

Mina pole kahjuks midagi vahpeal korraldanud kuna arvatavasti 2013 pulma ei tule...kuna tahan ikkagi oma unistuste pulma siis hetkel vaja raha mujale paigutada ja pigem ootan veidi ja teen oma imelise pulma kui hakkan lihtsalt nüüd abielluma ,et oleks tehtud. Eks ikka uurin asju ja unistan ja mõned asjad peas ka paigas aga lihtsalt see võtab veidi kauem aega.
Mõttes on mul kohana Taagepera loss ja loodan ,et see mulle reaalselt ka meeldib,fotograaf peab kindlasti hea olema ja pulmaisa samuti(neid ka mõned välja valitud) sõrmuseid oleme ka vaadanud..toidu ja alko kohta midagi täpsemat polegi uurinud.
Kleite olen netist vaadanud aga tahan ikkagi neid proovima minna ja ehk ikka leiab mõnest salongist endale sobiva(mis salongides kleidid üldse maksavad? on keegi käinud juba vaatamas?).
Kutsed teen kindlasti ise kuna meisterdan nii kaarte kui ka karpe ja siis oleks patt hakata neid kuskilt tellima :)

kris371
Võrgust väljas
Liitus: 9 Märts 2012 - 22:42
16 September, 2012 - 15:19

Mina ostsin endale Calla salongist ja sain 400euriga. Siin kuskil kleidi teema ka, sealt saad rohkem infot:)

Peemot
Võrgust väljas
17 September, 2012 - 08:52

Tallinnas jätsid minule kõige parema mulje salongid Calla, Pärl ja Anna-Bella. Kõige soodsama ja mulle kõige paremini istuva kleidi oleks mina saanud Pärlist. Oleneb soovidest. Lõpuks otsustasin õmbleja kasuks ja hirmus rahul olen oma otsusega. Ainulaadne kleit tuleb.

anny88
Võrgust väljas
17 September, 2012 - 10:01
Peemot wrote:

Tallinnas jätsid minule kõige parema mulje salongid Calla, Pärl ja Anna-Bella. Kõige soodsama ja mulle kõige paremini istuva kleidi oleks mina saanud Pärlist. Oleneb soovidest. Lõpuks otsustasin õmbleja kasuks ja hirmus rahul olen oma otsusega. Ainulaadne kleit tuleb.

Kui saladus pole, kus lased kleidi õmmelda?
Olen ise ka seda varianti kaalunud ning oskad öelda, mis on hinnaklass võrreldes poekleitidega?

Peemot
Võrgust väljas
17 September, 2012 - 12:54
anny88 wrote:
Peemot wrote:

Kui saladus pole, kus lased kleidi õmmelda?
Olen ise ka seda varianti kaalunud ning oskad öelda, mis on hinnaklass võrreldes poekleitidega?

Minu kleit tuleb Triin Kärblase nõelasilmast :) (www.nymf.ee on korralik valik tema tehtud pulmakleite). Hind varieerub ka oluliselt sõltuvalt materjalist, puhvimad kleidid tahavad rohkem kangast, lühikesed-lihtsad vähem. Öeldi, et rusikareegel on 50% hinnast materjal ja 50% töö. Poekleidid on siiski VÄHEMALT 2-3x odavamad. Ma tegelikult oleks eelistanud isegi raha kokku hoida ja poest osta, kuid ma ei tahtnud katmata õlgu ja mulle eriti ei meeldi bolerod. MITTE ÜHESKI POES polnud mingit laadi kaetud ülaosaga kleiti. Proovides selgus ka, et kindlasti ei taha ma tagant nööriga kleiti, liiga ahistav ja sooniv minu jaoks. Siis nagu ei jäänudki muud üle. Kindlasti on veel variant lasta õmmelda ka mõne sellise õmbleja juures, kes ei nimeta end disaineriks. Sõbranna sai Lõuna-Eestis väga normaalse hinnaga väga ilusa kleidi.

isadora
Võrgust väljas
17 September, 2012 - 15:03

Lõpuks ometi keegi, kes jagab minu muret! Sama probleem - ei taha katmata õlgu ehk siis sellist kleiti, nagu enamik poes müügil on, mille ülemine äär algab alles korsetiosast ja käed-õlad on täiesti paljad. Boolerot ei tahaks ka kleidi peale osta selle mõttega, et seda terve päeva kleidi peal kanda - kleit võiks olla ideaalne siiski ükes tükis :) Ma hakkan alles nüüd põhjalikumalt ringi vaatama kleidi osas, aga nii palju kui ma kuulnud-näinud olen Eesti valikut, saab kleidi leidmine kindlasti suureks peavaluks olema, kui sellisest peavoolu-kleidist midagi teistsugust tahad. Siiani ma lootsin, et äkki saab mingid laiemad pitsist õlapaelad või cap-sleeves (ei teagi, kuidas nende kohta eesti keeles öeldakse) moodi asjad juurde lasta õmmelda... kas kellelgi on selles osas kogemusi?

Maris Arulepp
Kasutaja Maris Arulepp pilt
Võrgust väljas
Liitus: 8 Sept 2009 - 14:01
25 September, 2012 - 20:23
isadora wrote:

Lõpuks ometi keegi, kes jagab minu muret! Sama probleem - ei taha katmata õlgu ehk siis sellist kleiti, nagu enamik poes müügil on, mille ülemine äär algab alles korsetiosast ja käed-õlad on täiesti paljad. Boolerot ei tahaks ka kleidi peale osta selle mõttega, et seda terve päeva kleidi peal kanda - kleit võiks olla ideaalne siiski ükes tükis :) Ma hakkan alles nüüd põhjalikumalt ringi vaatama kleidi osas, aga nii palju kui ma kuulnud-näinud olen Eesti valikut, saab kleidi leidmine kindlasti suureks peavaluks olema, kui sellisest peavoolu-kleidist midagi teistsugust tahad. Siiani ma lootsin, et äkki saab mingid laiemad pitsist õlapaelad või cap-sleeves (ei teagi, kuidas nende kohta eesti keeles öeldakse) moodi asjad juurde lasta õmmelda... kas kellelgi on selles osas kogemusi?

ehk saan aidata, pildistasin eelmisel suvel pulma, kus olid huvitava lõikega õlad kaetud. Palun võtke ühendust, siis saan ka pildi saata.

Fotograafid Maris Arulepp ja Raido Saar
www.kaunidhetked.ee

kris371
Võrgust väljas
17 September, 2012 - 23:16

Minul on õhtuks 2 kleiti, ühe ostsin siis Callast, selle peale lasin disaineril ilusa pitspolero õmmelda, sest endale sobivad ei leidnud. Lasin endale õmmelda ka teise kleidi, mille panen selga peale südaööd, selle teise kleidiga lasime teha ka proovifotosessiooni ja seda teist kleiti saab ka hiljem kanda, mis seal salata, teine kleit läks maksma rohkem kui pulmakleit:)

ljuza
Kasutaja ljuza pilt
Võrgust väljas
Liitus: 28 Juuli 2007 - 21:01
18 September, 2012 - 08:46

Tõeliselt kena... Minul oli ka plaan algul muretseda teine kleit peoks aga ei siis mõtlesin rigi, et ikkagi kord elus kannan vaid pruutkleiti ja nii jäingi vaid pruutkleidi kandlise peale, et võtta sellest viimast:)

A & J 03.08.2012

AJ
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2011 - 16:58
22 September, 2012 - 09:28

Esialgu mõtlesin ma samti, et kannan ju üks kord elus, kuid viimasel hetkel otsustasin ümber, et hangin ka teise kleidi, mida saaks ka hiljem kanda. Mõtlesin, et kui ei teki tahtmist teist selga panna, siis ei pane. Aga see teine kleit oli väga õige otsus, sest meie pulmapäev oli väga väga palav ja hea oli, et kleit olemas oli, imeline tunne oli värske ja õhuline kleit selga panna :)

Peemot
Võrgust väljas
18 September, 2012 - 09:04

Njaa, minu kleit küll pole veel valmis aga sain taas kinnitust oma otsusele lasta kleit õmmelda endale oma keha ja maitse järgi. Väga põnevil olen. Sul tundub väga ilus kleit olevat :).

kris371
Võrgust väljas
17 September, 2012 - 23:17

eestvaates on veel saladus:)

isadora
Võrgust väljas
18 September, 2012 - 08:31

Nii kena kleit ja istub sulle nagu valatud... ootan põnevusega, mis eespool on :)

kris371
Võrgust väljas
18 September, 2012 - 15:45

Tõsi ta on, et rätsepatööd istuvad hästi, kui pulmad läbi, siis panen pildi eestvaates ja pruutkleidist ka, pulmad siis 12 oktoober:)

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Pulmad 2013 - Tulge Taagepera kokkusaamisele
19 September, 2012 - 14:00

Tervitus kallid noorpaarid

Kui teil nüüd planeerimine täies hoos on, siis soovitan tulla (tungivalt :D) Taageperra, meil on praeguseks juba 40 väga head tegijat tulemas pea kõikidest valdkondadest, kleite tuleb näitama vist 4 ettevõtet, on ilutulestikku, on fotograafe on videot.

Olge nii kenad ja tulge kohale - kohti veel on !

Kuupäevaks on 29.september 2012 ja kohaks Taagepera !

Tervitades,

Virgo

heyyou25
Võrgust väljas
Liitus: 18 Juuli 2011 - 18:20
Re: Pulmad 2013 - Tulge Taagepera kokkusaamisele
25 September, 2012 - 12:36

Tuleks hea meelega, aga kahjuks ei viibi sel ajal eestis.. :(

heyyou25
Võrgust väljas
21 September, 2012 - 22:32

Mina olen ka 2013 abielluja. :) Pulmad toimuvad 13.07. See 13 kuupäev on meie päev täiesti. 13. kuupäeval saime mehega tuttavaks ja sealt algas kogu meie lugu. Poja sünnitähtaeg oli 13 kuupäev ja tütar sündis 13 kuupäev. :) Täna sain kätte oma imeilusa kleidi. :) Tellisin interneti teel. Oleme ära broneerinud koha, isamehe, bändi ja ka juba meikari ja juukusri. Meigi teeb mulle Lana Vallo ja soengu Olga Gross. Pidu toimub Mustjõe Kõrtsitalus. Olen pulmi planeerinud juba aasta algusest. Ma nii ootan juba oma pulmi :) Kleit ootab üleval toas kapis, aga mees ei tohi seda näha ennem pulmi. :) Meil tuleb üldse sedasi, et arvatavasti toimub reg. õnnepalees ja mees ei näe mind ennem, kui uksed avanevad ja mina tulen sealt oma isaga. :) Selline on minu unistus olnud juba maasta ja madalast.:) Meie pulma eelarve on 4000-5000 eurot.

isadora
Võrgust väljas
24 September, 2012 - 12:44

Teil nädal pärast meid siis ;)
Kas isegi meikari ja juuksuri oled juba ära bronninud? Hakkasin mõtlema, et ehk peaks ka juba. Kuigi enamikes kohtades öeldakse, et oh, meil pole märkmikkugi järgmiseks aastaks veel :D

heyyou25
Võrgust väljas
25 September, 2012 - 12:35

Jah ma broneerisin juuksuri ja meigi juba igaks juhuks ära :) Lanal on igasugu koolitusi ja asju koguaeg, et ma igaks juhuks broneerisin varakult.:) Mul tuttavatel on kohe nädal peale meid..:) Kiire aeg juulis vist :D

Maris Arulepp
Kasutaja Maris Arulepp pilt
Võrgust väljas
Liitus: 8 Sept 2009 - 14:01
25 September, 2012 - 20:34

"isadora kirjutab:
Lõpuks ometi keegi, kes jagab minu muret! Sama probleem - ei taha katmata õlgu ehk siis sellist kleiti, nagu enamik poes müügil on, mille ülemine äär algab alles korsetiosast ja käed-õlad on täiesti paljad. Boolerot ei tahaks ka kleidi peale osta selle mõttega, et seda terve päeva kleidi peal kanda - kleit võiks olla ideaalne siiski ükes tükis :) Ma hakkan alles nüüd põhjalikumalt ringi vaatama kleidi osas, aga nii palju kui ma kuulnud-näinud olen Eesti valikut, saab kleidi leidmine kindlasti suureks peavaluks olema, kui sellisest peavoolu-kleidist midagi teistsugust tahad. Siiani ma lootsin, et äkki saab mingid laiemad pitsist õlapaelad või cap-sleeves (ei teagi, kuidas nende kohta eesti keeles öeldakse) moodi asjad juurde lasta õmmelda... kas kellelgi on selles osas kogemusi?"

kopin selle siia, äkki on siis paremini näha :) ehk saan aidata, pildistasin eelmisel suvel pulma ja kui hästi meenutada siis ka 2 suve tagasi pulmi, kus olid huvitava lõikega õlad kaetud. Palun võtke ühendust, siis saan ka pildi saata. Kahjuks ei või neid avaldada internetis, kuna pruudid on nii soovinud.

Fotograafid Maris Arulepp ja Raido Saar
www.kaunidhetked.ee

retikas
Võrgust väljas
Liitus: 6 Mai 2012 - 16:10
25 September, 2012 - 21:03

Kihusime eelmisel sügisel ja alguses kohe pulmadele ei mõelnud - kihlasõrmus tuli üllatusena ja parasjagu oli väga kiire aeg. Peale jõule olin kindel, et pulmad tulevad 2013 suvel - suur ja mõnus pidu!
Hakksingi vaikselt planeerima ja mida päev edasi, seda enam taipasin, et suur pulm ei ole see mida meie tahame, vaid see mida meilt oodatakse.
Nii liikusidki mõtted vastuvõtu stiilis pulmadele ja nüüd siis lausa kahekesi tegemise peale.

Siiski oleme mõelnud mõned "tunnistajad" kutsuda ja pärast paaripanekut vanemaid isiklikult üllatada. Mõttes on teha ka ilusad fotod kleidi ja muuga :) kui ära jääks see pralle.

Suve pulma ideest sai ootamatult sügis pulm - mõtlesin, mida see päev meile tähendab, ikkagi armastuse tähistamine ja nüüd on plaan abielluda aastapäeval.
Kahjuks see sügis enam ei jõua, kuid uueks aastaks mõnusalt aega planeerida.

Kuna kõik on nii palju muutunud, siis nii palju on muutunud ka ideed. Kuid nüüd olen endas 98% kindel et selline see pulm tuleb. Kleiti ja ülikonda oleme vaadanud ja samuti ka sõrmuseid.

Ootan väga ;)

MaikenM
Võrgust väljas
Liitus: 23 Veebr 2009 - 20:08
26 September, 2012 - 19:11

Meil samuti pulmad 13.07.2013, nagu üks eelnevgi postitaja mainis. Eelarve oli esialgu 10 000, kuid kuna otseselt priisata ei tahaks, lihtsalt et kõik oleks korralik ja kvaliteetne, tahaksin pulma ca 8000 peale saada. Hetkel on olemas pulmakoht, pulmaisa, bänd, registreerimise koht (ja ilmselt paigas ka registreerija- kuna mees on ohvitser, siis palume registreerijaks kaitseväe kaplani), fotograaf ning praegu tegelen aktiivselt kleidiotsinguga ja toitlustuse planeerimisega. Mõned väiksemad asjad veel paigas. :)

Edu ja jaksu kõigile planeerijatele!

isadora
Võrgust väljas
28 September, 2012 - 08:52

Meil oli vastupidi, panime eelarveks paika 8000 eurot - kui tahad pidu mõisas ja et kõik tuleks läbimõeldud ja kvaliteetne 85 inimesele, siis odavamalt lihtsalt ei tule välja. Rohkem pole pulmadeks võimalik kokku koguda, sest me pole nii suure palgaga inimesed. Siiski nüüdseks on selge, et asjad kisuvad 10 000 kanti kui mitte isegi üle (oleneb kui kallis kleidi lõpuks raatsin osta)... kahjuks.
Maiken, kui sul õnnestub 10 000 pealt 8000 peale eelarvet kärpida, siis palun anna mulle nõuandeid, kuidas sul see küll õnnestus? :) Minu meelest on eelarve alandamine, ilma midagi väga olulist ära jätmata, totaalne raketiteadus ja niipalju kui ma olen ka üritanud, ei ole õnnestunud. Tegijad, kohad ja toitlustus pole meil sugugi valitud kõige kallimate killast ja isegi ööbimist ei ole. Otseselt kalliks võib meil ehk nimetada vaid pulmaisa, kelle pealt me ei tahtnud kokku hoida, kuna tal on nii tähtis roll pulmas.

PS! Paistab, et 13. juuli 2013 on ülipopulaarne kuupäev tuleval suvel :)

MaikenM
Võrgust väljas
Liitus: 23 Veebr 2009 - 20:08
2 Oktoober, 2012 - 15:44

Jah, meil ongi ka mõisapulm, külalisi planeeritud 70. Ma kardan, et mu eelarves võib olla puudu veel mingeid pisiasju, millele pole jõudnud mõelda ja teadagi, iga pisemgi asi jälle maksab. Säästa planeerin aga näiteks toitlustuse pealt (ei võta mõisa enda toitlustust, vaid eraldi cateringi ning alkoholi ostame ise), pulmaauto ei ole kulutus (isa nägi mu lapsepõlves vaeva ühe korraliku vana Volga kokkupanemisega ning pulmaautoks saab see, kui üldse pulmaautot tuleb, kuna registreerimine ja pidu väga lähestkku ja pulmarongi ilmselt ei tee), peigmehe ülikond on olemas (ohvitser, abiellub vormis) jm. Eks annan teada, kui mõni geniaalne välgatus tuleb, kuidas saaks raha kokku hoida ja kas see säästmise plaan mul üldse õnnestub. :)
Kuupäev pidi jah populaarne olema, olen seda ka mitmetelt tegijatelt juba kuulnud, kuigi algselt meie pulmaisa arvas, et pigem ebapopulaarne, kuna number "13" seostatakse ebaõnnega. Numbri tagamaid uurides aga oli see algselt igati õnnenumber ja no kui palju keegi sellist asja üldse usub. Või siis minu variant sellest kuupäevast, kus on ju nii "13" kui "7"- nii õnnes kui õnnetuses. :)

anny88
Võrgust väljas
2 Oktoober, 2012 - 16:50

Meil tulemas samuti mõisapulm. Seda veel kaalume kas teeme registreerimise mõisas kohapeal või ikka Õnnepalees. Sellest oleneb ka, kas vaja rentida auto. Toitlustuse võtsin samuti cateringist kuna neil mõistlikumad tingimused oma alkoholi suhtes. Meie jaoks oli väga oluline, et saaks oma alkoholi tuua ja mõisades on korgitasu päris suur.

Algselt lootsime hakkama saada 6000-ga, kuid pärast mõisa, bändi ja cateringi broneerimist (kõige suurem osa eelarvest) otsustasime, et eelarve tuleb tõsta 7000-le.
hetkel teadaolevaid kulutsi ca 6300-6500, ülejäänud osa siis igasugu pisiasjadeks.

Kuupäevaks valisime 20.07 kuna arvasime, et liiga palju nr 13 ei ole ka ühte kuupäeva vaja :D
Ebausklikud küll pole ja midagi halba selle kuupäevaga ka ei seostu, aga igaksjuhuks...

isadora
Võrgust väljas
2 Oktoober, 2012 - 17:45

Me oleme vist ka need, kellel on liiga palju nr 13 kuupäevas, sest 06. + 07. = '13 :)
Kas pulmaisa pole teil suurte kulude seas?
Õnnepaleest väljaspool ja veel ka peokohast eraldi läheb tseremoonia tegemine päris kalliks, näen omast käest - kahe koha rent maksta jne. Kui tseremoonia teha peokohas, siis saaks juba kulusid kokku hoida ja asju ühendada... aga nii väga tahaks eri kohtades - tseremoonia linnas ja pidu linnast väljas mõisas, sest siis õnnestub ka pulmarongitada ja pealegi meil on mõned külalised, kes kuidagi peole ei mahu, aga kuna õnne tahavad tulla soovima, siis kutsume nad vaid registreerimisele. Siis nad ei pea kaugele sõitma ka.

anny88
Võrgust väljas
2 Oktoober, 2012 - 21:32

Meil on pulmaisa peretuttav, seega saame hea hinnaga :)
Hetkel kaalungi kas Õnnepalee, et saaks pulmarongi teha (mehe suur soov :)) või siis mõisa pargis, mis oleks ilusam ja privaatsem. Olen kuulnud, et Õnnepalees pidi nagu konveieril olema, eriti veel suvel :S

LilyGirl
Võrgust väljas
3 Oktoober, 2012 - 00:37

Meie plaanime 3000-3500 hakkama saada. Aga meil on selline lihtsam ka: turismikas ja rohkem selline külasimman :) Veini teeb isa mul ise (juhul kui midagi väga mööda ei lähe), niiet ka sealt tuleb kokkuhoid. Lisaks tuleb meie hea sõber pulmaisaks ja kuigi me ei eeldanud, et ta tasuta teeb, sis keeldus ta juba meie kihludes sellest mõttest rääkides rahast.

eternity87
Võrgust väljas
Liitus: 4 Okt 2012 - 23:01
4 Oktoober, 2012 - 23:33

Meil on kaa pulmad 06.07.2013 Löuna-eestis :) Eelarve on umbes 7000-8000 Peokoht on paigas, kleit, sörmused, laulatuse koht, pastor,bänd,fotograaf... tööd ja mötlemist veel on aga algus juba olemas..:)

eternity87
Võrgust väljas
4 Oktoober, 2012 - 23:35

:)

isadora
Võrgust väljas
5 Oktoober, 2012 - 08:25

Mind huvitab, et palju teil külalisi on selle 7000-8000-se eelarve sees? Ja kas sa peokoha kohta vihjet ei taha teha, kus teil on? Lõuna-Eestis on ju väga väike käputäis neid kohti, kuhu suurem pulm (üle 70 inimese) ära mahub... :)

edyza
Võrgust väljas
Liitus: 5 Okt 2012 - 20:49
5 Oktoober, 2012 - 22:14

Meil ka plaanis 2013 abielluda. Mingit ettepanekut sõrmusega ma ei saanud (seda olekski ootama jäänud :P), vaid otsustasime selle koos, et teeme 10ndaks aastapäevaks "kingituse" ja abiellume. Kuupäevaks 07.09.2013. Sellest ei taha kohe kuidagi loobuda, kuna see nii tähenduslik meie jaoks. Algselt plaanisime ikka sellist klassikalist hommikuni pidu, kuid nüüd mida aeg edasi, seda rohkem tundub, et see pole päris see. Pigem kaldume sinna vastuvõtu stiilis peo poole, või isegi paari tunnine banketi moodi pidu (rootsi lauaga , shampuselaud). Oleme uurinud kohti tartus, tartu lähedal, aga päris seda õiget polegi leidnud, aega veel õnneks ka on. Meikar on ka juba üle vaadatud (oli vaja õhtumeiki teha ja siis käisingi kohe seal kohas proovimas, sobis hästi (kohaks siis mbeauty):)), soengu teeb arvatavasti hea sõbranna. Kleite olen ka vaadanud ja päris mitu korda ümber mõelnud, kui algselt plaanisin sellist puhvakat poekleiti osta, siis nüüd plaanis lasta õmmelda ja teha päris oma kleit :), õmblejaks siis hea sõbranna. Kutsed plaanis ise teha, eelkutseid ei tule (kui siis meili teel) ja plaan need ka siis hiljemalt mais ära saata, et oleks inimestel aega planeerida. Sõrmused ka vist valitud, nüüd ootame talvist ostuööd, et ära osta :). Ja registreerimist tahaks ka kuskil mujal kui õnnepalees (algselt just plaanisime seal teha), mõte liigub oma kodu aia peale, aga kuna sügisine pulm, siis see veidi riskiga variant (kuigi see oleks super, saaks puuistutamise ja nimesaatmise ühes kohas ära teha ;)). Kus tartus üldse oleks ilus registreerida (kirikus ei taha). Tean, et on abiellutud ülikooli ajaloomuuseumis, botaanikaaias..Kus veel võiks, ja kel kogemusi soovitage kohti kus vastuvõttu võiks teha? inimesi koos lastega hetkel umbes 45-50. Aega tundub nii palju olevat, aga tegelikult on ka veel niiii palju teha :) Mõnusat planeerimist kõigile!!!

eternity87
Võrgust väljas
27 November, 2012 - 15:01

Meil tuleb c 100 külalist ja pidu toimub Moostes. Eestis on töesti vähe kohti kuhu 100 inimest mahuks ära.

Krissukas.
Võrgust väljas
19 November, 2012 - 17:11

Tere tere tulevased pruudid, olen ise ka üks neist õnnelikest, kes uuel aastal läheb mehele! :P Igatahes mõtlesin, et jagan teiega oma head leidu. Nimelt, kas keegi on mõelnud lillede peale? Pruudikimp, autokaunistus ja laua kaunistused. Mina leidsin sellise super ägeda naise, kes teeb ülimalt ilusaid töid! Ja näiteks tema hind on juba soodne, Pruudikimp, autokaunitus ja laua kaunistused. Teeb seda muidu Tallinnas. Kõik koos alates 100 eurot. Mina olen igastahes tema töödega tutvunud ja näinud tema tehtud kimpe, samuti ka pruudikimpe ja olen ikka väga rahul. Inimesel kohe on annet! Mõtlesin, et jagan teiega, et äkki on natukene abi sellest. Võin anda ka selle naise numbri kui keegi soovib, saaksite ehk endalegi elu ilusaimaks päevaks, ka ilusad lilleseaded! :) Ma praegu ei leia seda lehekülge ülesse, aga kuskil on tal ka pilte üleval, kui kellelgi huvi on, siis võite mulle ka märku anda, saan pilte selle tädi käest küsida ehk, :)

isadora
Võrgust väljas
21 November, 2012 - 09:07

Kas tuleva aasta pruudid on mõelnud ka juba selle peale, milline saab olema teie muusikavalik registreerimistseremoonia/laulatuse ning avavalsi ajal? Ehk siis - millise laulu saatel sisenete ja väljute ning millise muusika saatel tantsite oma avatantsu?

Olen ise asja peale põhjalikult mõelnud, uurinud ja tuhninud, aga ei ole üldse nii lihtne leida imeilusaid sobivaid laule, mida pole väga palju kasutatud (ei tahaks korrata neid laule, mida sõprade pulmas juba samadel hetkedel kostnud on). Minu puhul teeb asja muidugi keerulisemaks ka see, et ennekõike otsin eestikeelseid laule, vähemalt tseremooniale. Kas keegi on ise mõnes pulmas kuulnud või oskab soovitada mõnda väga head laulu-leidu? :)

anny88
Võrgust väljas
21 November, 2012 - 09:43

Tseremoonia muusikale pole veel üldse mõelnud kuna hetkel veel 100% pole kindel, kus see toimuma saab. Kui Õnnepalees on, siis ei teagi, kuidas seal selle muusikavalikuga on. Oskab keegi targem öelda?

Avatantsuks on üks lugu valitud, selline, et salmi osa on aeglane ja refrään kiirem. Idee on, et meie alustame aeglase tantsuga (rumba või valss) ning refrääni ajal tulevad pruutneitsid ja peiupoisid juurde ja tuleb ühine varem õpitud tants. Loodan, et see saab ka reaalselt selline olema, kui peas ette kujutan :)

Eesti keelsetest lugudest oskan ühte soovitada, mis mulle endale on väga meeldima hakanud: Alen Veziko - Ei ole öeldud lihtsalt tuulde
Sellest saan täitsa aru, et ei taha kasutada samu lugusid, mida kõik teised on juba kasutanud oma pulmas. Samas, kui see mõni lugu on teie jaoks väga tähenusrikas, siis miks peaksite hakkama midagi muud otsima.

isadora
Võrgust väljas
21 November, 2012 - 10:20

Mul sõbranna abiellus suvel õnnepalees ja tal oli kohale kutsutud Alen, kes lauliski kitarri saatel neile lõpetuseks justnimelt seda laulu :) Ilus laul, aga ei tahaks korrata ja nende laulu ära võtta. Kui see oleks mingil põhjusel väga tähendusrikas laul meile, siis võibolla ikkagi kaaluks, aga kuna seda otseselt öelda ei saa, siis peab ju ometi leiduma veel mõni hea laul, millest võiks saada just meie laul :)
Sisenemiseks on õnnepalees klassikaline pulmamarss, mis tuleb lindilt. Ma usun, et kui kirjutad mingi oma valitud laulu plaadile, on nad ehk nõus ka seda mängima - kogemused kahjuks puuduvad. Nad lubavad ka oma esineja kutsuda, aga kuna seal on ajalised piirangud, siis ilmselt üle 1-2 laulu esitada ei saa.
Muide, see ühise tantsu idee on väga kihvt!

Krissukas.
Võrgust väljas
17 Detsember, 2012 - 18:45

Kristine äkki annad oma meili aadressi või midagi sis saadan sulle lillede pilte ka! ;)

Krissukas.
Võrgust väljas
17 Detsember, 2012 - 18:45

Kristine äkki annad oma meili aadressi või midagi sis saadan sulle lillede pilte ka! ;)

liinaprave
Kasutaja liinaprave pilt
Võrgust väljas
Liitus: 7 Jaan 2013 - 14:36
7 Jaanuar, 2013 - 14:41

Meil on kuup2ev paigas, abiellume 15. juunil. Suuremad v2ljaminekud on tehtud. Kuna pulm tuleb kakskeelne, siis tundub, et iga asjaga l2heb natukene lisakulutusi. 6nneks lennupileteid ei pea oma taskust ostma :)

Nyyd olen kutsetega tegelemas ning kleidijahil. Olen endiselt kahevahel, kas kleit tellida netist, kust saab selle tunduvalt odavamalt, aga oma riskidega. V6i siis osta pruudisalongist siit kohapealt. On soovitusi?

Pulmad on enamjaolt yles ehitatud DIY p6him6ttele, ehk v2ga palju teha ise. Kaunistused ja lilled tuleb ise. Panustasin v2ga palju video- ja fotograafile, kuna soovin et need m2lestused oleksid kvaliteetsed. Samuti ka Pulmaisale.
Pulmad tulevad ilmalikud, 6ues. Soovisime nii.

Ei oskagi hetkel lisda rohkem. Eks see oleks yks suur ja p6nev ettev6tmine. Koguaeg teed miskit aga siiski alati on tunne,e t miljon asja on veel teha.. :P

Krissukas.
Võrgust väljas
10 Jaanuar, 2013 - 10:51

Teate kallid tulevad pruudid, kõik kellel veel pulmakleit soetamata. Soovitan minna Pärli salongi Tallinnas. Seal ikka niiiii hea soodustus praegu. Kuni kuu lõpuni, või siis nii kaua kuni kleite jätkub, sest tung nende pihta on suur. Mina sain vääääga hea hinnaga eile endale kleidi ja olen ikka nii õnnelik selle üle! Nii, et kellel võimalus minge piiluge äkki leiate endale ka miskit ;)

anny88
Võrgust väljas
10 Jaanuar, 2013 - 17:21

Käisin Pärli salongis novembris kleite vaatamas ning kahjuks ei leidnud endale sealt sobivat kuna valikus enamus siiski väiksemad suurused.

Krissukas.
Võrgust väljas
14 Jaanuar, 2013 - 13:17

Kui mina käisin oli seal paljud suurused jah 36. Kuigi ise olen 38 kandja, sai kleit siiski 36 sest maitea mahtus selga ja sobis. Aga ma nägin seal isegi suuruseid 40 ja 42. Aga samas jah, oleneb millist kleiti otsitakse jne. Praegu seal võib olla juba küll väike valiks, sest seal oli nii palju rahvast kui mina käisin aga teenindaja oli jällegi väga super äge! :)

maremare
Võrgust väljas
Liitus: 16 Jaan 2013 - 13:08
17 Jaanuar, 2013 - 13:40

Tere

Mina olen ka üks õnnelikest 2013. aastal abiellujatest. Kuupäev on paigas - 18. mai, ja peokoht ka broneeritud. Samuti on olemas peigmehele ülikond, lilleseadja ja fotograaf. Muusikuga on üldisemas plaanis räägitud, kuid seda tuleb veel täpsustada.

Nüüd ongi järgmisteks sammudeks registreerimine/laulatus paika panna, kutseid hakata valima ning kleit osta või tellida.

bella27
Võrgust väljas
Liitus: 29 Jaan 2013 - 14:45
29 Jaanuar, 2013 - 15:24

Tere!
Rivistame ka ennast siia üles:)
Ka mina olen üks üliõnnelik pruut, kes abiellub 2013 mais. Elukaaslasega koos oleme olnud 7 aastat ning kihlusime 14.02.2012.

Hetkel on meil peaaegu kõik paigas. Koht, bänd, pulmaisa, registreerija, fotograaf, dj, catering. See laupäev saime kätte kutsed ning vaikselt hakkame neid külalistele andma. Olemas on sõrmused ja pruutkleit. Kleidi ostsin endale juba septembris, päeval kui ma seda ei plaaninudki veel osta. Läksime sõbrannaga lihtsalt salongidesse, et oleks ülevaade, missuguseid kleite pakutakse ja missugused kleidid mulle üldse sobivad. Ühte imeilusat kleiti proovides ja ennast peeglist imetledes sain aru, et just see ongi SEE ja nii lihtsalt ja ilma suure vaevata ma kleidi ära ostsingi. Kleidi ostsin Salongist Annabella, kus oli super teenindus!

Lahtine: on mulle kingad, ehted, tulevase abikaasa riietus, pulmadekoratsioonid, filmimees, lastele riided.
Oskab keegi soovitada, kus müüakse poisile nr 110-116 ülikonda?

FrensCatering
Kasutaja FrensCatering pilt
Võrgust väljas
Liitus: 23 Sept 2011 - 11:37
29 Jaanuar, 2013 - 15:38

Mina soovitaksin Tallinnas sellist kohta nagu Filikor OÜ (lasteriiete kauplus), Kadaka tee 54, 12915 Tallinn, Telefon: 6 532 236.
Seal on väga-väga suur valik poiste ülikondasid ja väga soodsa hinnaga ning igas suuruses. Samuti tasub uurida erinevaid võimalusi Gowrist...

frens [at] frens.ee
www.frens.ee

isadora
Võrgust väljas
12 Veebruar, 2013 - 10:10

Tere ja head vastlapäeva kõigile! :)
Kuidas kõigil selle aasta pruutidel ettevalmistused kulgevad? Meil on ametlikult jäänud vaid 4 kuud ja 3 nädalat, mis tundub nüüd juba aukartust äratavalt lühike aeg. Suured kokkulepped on kõik juba ammu tehtud, nüüd olen juba detailide paikapanemise juures. Lähme kuu aja pärast Soome mehele ülikonda vaatama ning vaikselt tellin juba kõiki pisidetaile nagu pulmaküünal, külalisteraamat, sõrmused jne. Kuna lasen kõik kodumaiste tegijate poolt spetsiaalselt meile teha, siis see tellimise ja tegemise protsess võtab ka natuke aega. Sel nädalal saime kutsed kätte ja nüüd oleme juba esimesed ka külalistele üle andnud, ent ilmselt see kutsete jagamise protsess kestab veebruari lõpuni. Panin ka juuksuri ja jumestuse kellaajad paika ning broneerisime pulmaööks sviidi. Mulle meeldib sellised asjad, mida saab veidi varem korda ajada, ära teha, siis on lõpus natukenegi vähem jooksmist :)

Mina olen siis see õnnelik pruut, kes soetas endale pulmadeks kaks pruutkleiti. Kuna peigmees palus mul neist ühe välja valida ja teise maha müüa, siis pidin tegema raske valiku ja paningi ühe kleidi kuulutuste rubriiki üles. Tegemist on siis sügisel Pärli salongist ostetud A-lõikega üleni pitsist pruutkleidiga, millesse armusin nii mina, mu ema kui peigmees salongi tookord sisenedes kohe :) Kleit on täiesti uus ja kandmata. Kui 2013. aasta pruutide seas neid, kellel veel kleiti ei ole, siis võiksite pilgu peale visata - äkki on just see Sinu unistuste kleit? Müün kleidi palju odavamalt, kui ise ostsin :)
http://pulmad.ee/pulmad/pulmakuulutused/muun/uus-romantiline-organza-lilledega-uleni-3d-pitsist-pruutkleit

Jõudu kõigile planeerimisel!

Marilin2010
Võrgust väljas
Liitus: 21 Juuni 2012 - 18:52
21 Veebruar, 2013 - 12:20

Tere,

Rivistan ennast siis ka 2013 aasta pruudiks:)
Kihlusime 2010 aasta 20. augustil Šveitsis, Davoses:)

Pulmapäev saab olema 24.08.2013. Eelnevalt on juba ette broneeritud pulmaisa, peokoht, fotograaf, bänd. Nüüd mõtlen hakata uurima kus ja kuidas saaks toimuda registreerimine. Hetkel olen paaripanija/tseremooniameistri otsinguil. Küsiks kohe, oskab keegi kedagi soovitada? Plaanis on päev varem ametlik osa perekonnaseisuametis ära teha ja õigel päeval ilus tseremoonia maha pidada. Loomulikult ideaalvariant oleks kui saaksime õigel päeval koos armas tseremooniga ka ametlikult paari aga inimesed, kes omavad volitusi ametlikuks paaripanemiseks küsivad päris korralikku hinda:)
Kleiti ega ülikonda ei ole veel vaatama hakanud, mõtlen, et kui kevad käes on poodides ja uued kollektsioonid väljas ja valik parem.

Edu kõikidele paaridele korraldamisel! :)

nublu87
Võrgust väljas
Liitus: 25 Veebr 2013 - 21:55
1 Märts, 2013 - 11:10

Tere ka minu poolt värsketele pruutitele ;)

Minu pulmad toimuvad juba 16.03.2013. a. Mõtlesin, et lisan oma peo eelarve ja jagan teiega päevaplaani, ehk on kellegile abiks. Kuna tegu on väga väikeste pulmadega (koos meiega 25 inimest).
Hommikul kella 09.00-ks lähen salongi ja tehakse seal soeng ja meik. Peale seda lähme fotostuudiosse pildistama (u. 1,5 h). Kella 13.30-ks Tallinna Õnnepalesse, kuhu on oodatud kõik külalised. Peale registreerimist mõned ühis pildid ja edasi rongina minu lapsepõlve kodulinna ( vahepeatus kureposti juures), kus ühes armsas väikses kohvikus toimub prae söömina ja väikse napsi võtmine. Edasi liigume mööda mereäärt ( uputame minu neiupõlve nime) minu lapsapõlve koju, kus ootab järgmine laud ja edasine pidu. Pulmaisa ei ole, minu armas venna naine lubas mõned mängud läbi viia ja muusikat laseme ka cd-pealt. Külalised saame ka majutada seal samas kodus. Minu isiklik arvamus on, et ei ole vaja pulmadega liiale minna ja kõiki tuttavaid toita ja joota. Pigem kulutan vähem ja hiljem lähen oma kalli abikaasaga korralikule pulmareisile.

Kleit: 256 €
Kingad: 34.65 €
Sõrmused: 386.65 €
Maniküür (geelküüned): 40 €
Mehe ülikond(püksid, särk, pintsak): 356 €
Mehe kingad: 74€
pruudikimp: umbes 35 € (ei tea veel kus teha)
Fotograaf: 150 €
Meik (Loore Härmat): 25 €
Soeng: 40 €
Proovisoeng: 14 €
Tort: 84 €
Registreerimine: 95,86 €
Boolerojaki materjal: 35,45 €
Õmblemine ( kleidi väiksemaks tegemina, boolero): 62 €
Ehted 20 €
Sõrmuste graveerimine: 14 €
Mehele mantel: 99 €
sukkpüksid: 14,31 €
Manseti nööbid: 21,50
Mehe maniküür: 15 €
Pidulik söök kohviku: 336 €
Pidu kodus (ei tea veel, ema lubas välja teha)
Majutus hotellis noorpaarile: 42 €
Pluss mõned nõud, klaasid ja riidest salvrätikud: 40,74 €
Pluss alkohol: umbes 200 €
Kokku: 2491,15 € ( kindlasti lisandub veel mingeid nipet-näpet asju juurde)

isadora
Võrgust väljas
1 Märts, 2013 - 11:45

Väga hea hinnaga olete hakkama saanud ja tundub, et tuleb armas ja teie näoga pulmapäev, mis ongi kõige tähtsam :) Oh, kuidas tahaks ise ka sellise summaga hakkama saada, meil on pulmad juuli alguses ja umbes sama palju, nagu teie eelarve, on meil juba praeguseks ära kulunud... ainult et ligi neli korda kulub veel sama palju, ilmselt on asi minu järeleandmatuses nii mõnegi koha pealt ja ehk ka oskamatuses soodsamalt planeerida :(

nublu87
Võrgust väljas
1 Märts, 2013 - 11:55

Unustasin lisada, et pulmaauto on venna poolt.
Lisan ka kleidist paar pilti ja proovisoengust.

Jõudu ja jaksu planeerimisel kallid pruudid :)
Päikest!

nublu87
Võrgust väljas
1 Märts, 2013 - 12:41

Muidugi ma sooviks ka suuri ja uhkeid pulmi, aga meil oli paar kuud aega planeerida. Sella ajaga kahjuks ei saa nii suurt summat kokku kui vaja ja pangalaen ei mahu minu pähe üldse, seega peame leppima sellega, mis meie võimuses :)

siili
Võrgust väljas
Liitus: 11 Märts 2013 - 09:50
11 Märts, 2013 - 11:05

Oh jummel, kõik planeerivad pulmi juba eelmisest aastast :D Mina võtsin nüüd paar nädalat tagasi. Leidsin paar peokohta, pulmavana leidsin 2 päevaga ja peale esimest kohtumist oli selge et tema just peabki olema meie pulmavana. Bänd on valitud aga pole nendega veel ühendust võtnud aga olen täiesti kindel et nad vabad sest ei ole nii ülemõistuse pop bänd :D Fotograafiga sain kaa jutule, üks vana klassiõde hobbi korras fotograaf, tal oli hea meel et lubame tal meie pulmade peal nö kätt harjutada. Külalisi kokku koos meie ja lastega täpselt 100. Kurb aga pea 20 inimest kärpisime täitsa julmalt külaliste nimekirjast välja sest peokohta lihtsalt ei mahu üle 110 inimese ja ma ei taha et kõik nagu kilud kokku pressitud laua taga oleks. Menüü on paigas, peab veel peokohaga läbi rääkima hinnas sest nende hinnakiri vastab konkreetsest tallinna vanalinna hindadele, kuid koht on 70 kiltsa tallinnast väljas. Kleidi valisin välja netist, hind sobib aga enne käin ikka poodides natuke proovimas mis lõige ikka kõige paremini mulle sobib. Mehe ülikonna pärast väga ei muretse, ei hakka mingit väga uhket ülikonda tellima. Püüame hakkama saada vähe tavalisemaga mida siis ka hiljem saaks kanda. Sõrmused laseme teha sest kodus kulda ja valget kulda üsna palju mis katki või enam ei kanna. Joogid kaa enam vähem tellitud, loodan vaid et kogustest jagub :D Kutsed meisterdab mu kallis ema kes on väga osav oma pisikeste näppudega. Tema teha jääb ka pulmalipp, ametimärgid ja ilmselt kohakaardid kui me üldse teeme kindlate kohtadega, ilmselt jagame sugulased ühelepoole laua tiiba ja sõbrad teise sest neid on enam vähem pooleks. Ühesõnaga tundub et 2 nädalaga olen suht koht kõik olulise paika saanud. Nüüd vaid tuleb oodata õiget aega et siis viimased detailid paika panna.

Igatahes kõigile abiellujatele palju palju õnne!

Caramele
Võrgust väljas
12 Märts, 2013 - 16:00

Pole ammu siia sattunud. Vahepeal oli pikk paus ja kuidagi ei suutnud oma mõtteid pulmade lainele suunata. Aga nüüd viimastel nädalatel on üsna mitu asja paika saadud. Hetkel ongi veel jäänud registreerija ning peokoha dekoratsioonid ja lilled. Peokoht olemas, fotograaf ja pulmaisa broneeritud, juuksur ja meik broneeritud, kleidi tegijaga aeg kokku lepitud. Ühele peokorraldajale kirjutasin ka nende dekoratsioonide ja lillede osas, aga neil ajad üsna täis juba. Osaliselt teen ilmselt ise ka. Ja no igasugu muud detailid, sh meespere riided on ka täitsa puudu alles. Aga küll jõuab. Mul hea meel, et nüüd saangi detailide peale mõtlema hakta, sest suures plaanis asjad paigas :)

siili
Võrgust väljas
Liitus: 11 Märts 2013 - 09:50
16 Märts, 2013 - 16:20

Kõik täitsa vaiksed siin. Käisime täna mehega Kullasepa tänaval sõrmuseid tellimas. Täitsa oma disain, selliseid pole veel kellegil näinud. Olin valmis üle 300 euri töö raha maksma sest seal ikka natukese keerukust ja lisaks soovisime minu sõrmusele väikest kivikest kaa peale. Peale pikka vestlust oli kullasepaga kes oli ülimalt sümpaatne inimene ütles ta hinnast 130 euri kokku + 20 kui selle kivikese kaa paneme aga seda teeme siis kui sõrmused valmis ja proovimas käidud. Mul vajus suu sõnaotsest mõttes lahti et kas tõesti nii odav :D Olen praegu üli õnnelik, see 150 euri pulma eelarvest on ikagi arvestatav summa. Igatahes kellel vähegi vana katkist kulda kodus on, siis on igati mõistlik lasta sõrmused kullassepal teha sest olgem ausad, sõrmuste hinnag on ikka ulmelised. Sellised mis meile mõlemale meeldisid algasid poes u 5-600 eurist tk. Eks aprillis kui sõrmused kätte saame oskan öelda kui rahul me nendega olema. Praegu küll olen üli õnnelik sellise hea  hinna pärast :D

MariLiis21
Võrgust väljas
Liitus: 18 Märts 2013 - 09:10
18 Märts, 2013 - 09:14

Mina tahan ka :P aja meees juba hoiab raha pulmadeks, teeme kyll väikse registreerimise kuna mõlemal teine abielu ;) 

ning vaatan sõrmuseid igalt poolt ja jäi suu lahti nii kallid kas tõesti ei saa alla 150euro midagi :O 

Caramele
Võrgust väljas
18 Märts, 2013 - 12:01

Vaikne on siin jah. Ma olin kõikide tegijatega juba kokkulepped teinud, aga just sõrmused olidki veel puudu. Laseme ka teha ilmselt. Valisin juba kullasseppa ka ja lähiajal võtan temaga ühendust. Vähemalt osa kulda peaks meil endal olemas olema. Kleidi tegijaga sain eelmisel nädalal esimest korda kokku. Igatahes asjad liiguvad ja positiivne ärevus on hetkel sees, kuigi pulmad alles augusti alguses :)

anny88
Võrgust väljas
18 Märts, 2013 - 21:04

Meil samuti kõik suuremad asjad varakult broneeritud. Eelmisel nädalal said ka kutsed, kingilaegas ja külalisteraamat tellitud. 
Kleidi valisin eelmisel kuul salongist välja ning plaanin minna aprillis tellima ja kätte peaksin saama hiljemalt juuni alguses.
Paar nädalat tagasi istusime ka pulmaisaga maha ja arutasime läbi mängud jms. Täpsema päevaplaani paneme paika ilmselt umes paar kuud enne pulma.  Hetkel kõige suurem mure registreerimisega, mis toimub meil Tallinnas Õnnepalees. Kuna seal saab alles 3 kuud varem ju avaldusi sisse anda, siis ongi lahtine veel täpne tseremoonia aeg, millest sõltub kogu päevaplaan. Õnneks pole see aeg kaugel enam, juba kuu pärast saame minna avaldusi viima ning seejärel ka kõigi tegijatega (pulmaisa, peokoht, catering, bänd, juuksur)  päevaplaanid paika panna. 

Väike ootusärevus hakkab juba vaikselt sisse tulema :)

Krissukas.
Võrgust väljas
22 Märts, 2013 - 13:20

Meil varsti minek õnnepaleesse avaldusi andma, 5ndal aprillil :) ehk pulmadeni natukene üle 3me kuu jäänud, hakkab kergelt närv sisse küll tulema. Aga ma tahtsin tegelikult küsida, et mind hakanud need pisiasjad häirima ja näiteks toolikatted on mulle üheks peavaluks. Kuna mulle ei meeldi sellised katted, mis üleni katavad tooli ära, vaid tahaks et tooli jalad oleks alt paista ja lips oleks ka seljapeal. Aga no ei ole suutnud leida, kus saaks selliseid rentida? Äkki keegi oskab aidata või kuidas teised endale toolikatted tellinud on või plaanis ise teha ? :) Mul pea täiesti tühi :D

anny88
Võrgust väljas
22 Märts, 2013 - 16:27

Leidsin sellise pakkumise: http://buduaar.ee/Turg/Kuulutused/kuulutus/352503/m-universaalsed-toolikatted

Ise õnneks ei pea sellega pead vaevama kuna peokoht pakub toolikatteid ja ka lipsukesi, mis juhtusid olema täpselt meie pulmavärvis :)

anny88
Võrgust väljas
26 Märts, 2013 - 14:11

Esimesed suvel abiellujad peaksid nüüd vist juba alustada Õnnepaleesse avalduste viimist. JAgage kogemusi, kuidas läks? Kas saite oma soovitud ajad, oli palju rahvast jne...?
Ise võtame selle teekonna ette 22.04, seega natuke peab veel kannatama.

katakene20
Võrgust väljas
Liitus: 2 Aprill 2013 - 10:55
2 Aprill, 2013 - 11:09

hei hei :) olen siin foorumis uus:)

meie hakkasime ka alle nüüd pulmi planeerima :D oleme olnud koos juba 5 aasta ja peres kasvab kaks põnni,kihlusime 22.märts.

pulmad plaanime teha augustis :)

Caramele
Võrgust väljas
3 Aprill, 2013 - 11:03

Meil veel avalduste esitamiseni kuu aega, aga peame selleks kodulinna minema.

Igasugused toolikatted ja muud dekoratsioonid hetkel veel puudu, kuigi mõtteid on.

Kas teil kutsed juba jagamisel?

isadora
Võrgust väljas
3 Aprill, 2013 - 22:18

Avaldused said esmaspäeval täidetud ja kutsed said jagatud veebruaris-märtsis. Meie päev siis juuli alguses tulemas :)

Praegu oleme korraldamisega nii kaugel, et tegelen detailidega - kuidas toole kaunistada, valin riiet laudlina õmblemiseks registreerimislauale, pulmaküünla sain just kätte, külalisteraamatu tellimus sisse antud, ametimärgid saan uuel nädalal kätte, lähipäevil püüan ametliku tordi tellimuse sisse anda, proovimeigi ja soengu kuupäev on ka maikuusse paika pandud... aga teha on veel nii palju, et mida varem pisiasjadega alustada, seda vähem stressi hiljem - vähemalt nii ma loodan :)

anny88
Võrgust väljas
4 Aprill, 2013 - 21:57

Kas teil toimub registreerimine väljaspool Õnnepaleed, et juba kutsed saadetud?
Ma just pabistan, et ehk saab inimestele liiga vähe ette teatatud (2kuud) kuna varem kahjuks ei saa registreerimise aega teada ja kutseid kätte.

Kuidas Õnnepalees hommikul järjekord oli, mis kellaks kohale läksite?
Meile ühed tuttavad rääkisid, kellel samuti avaldused viidud, et nad olid kell 7 hommikul kohal ja enne neid oli juba 10 paari. Ei kujuta ette, mis kellast need esimesed seal seista võisid... 

isadora
Võrgust väljas
5 Aprill, 2013 - 08:46

Ikka väljaspool jaa, kutsume paaripanija enda valitud kohta. Just esmaspäeval saime temaga kokku, arutasime rahulikult, milline tseremoonia võiks tulla, kust tuleb peigmees ja kust pruut alla laskub jne. Täitsime avaldused ka ära, ei mingit rabelemist kuskil järjekorras :) Ma käisin eelmisel suvel esimesel abieluregistreerimistseremoonial Õnnepalees ja see kõige õudsem osa kogu sõprade ilusast pulmapäevast. Kuigi see hetk ja mõte kahe inimese astumisest abiellu on iseenesest ilus, tappis Õnnepalee ametnik kogu romantika ja ilu selles. Sellest hetkest teadsin, et kui mina abiellun, siis perbüroosse asja ei ole :) Kuigi peab ausalt tunnistama, et enda valitud kohas paaripanek teeb pulma ikka kõvasti kallimaks...

Anny, 3 kuud enne saab avaldused Õnnepaleesse sisse viia, miks te 2 kuud ainult oma aega ette teate? Minu kogemus näitab, et 2 kuud on üsna napp etteteatamisaeg, kui tegu on suvise pulmaga. Eelmisel suvel sai väga paljudes pulmades käidud ja just selles pulmas jäi noorpaarile palju kalleid inimesi tulemata, kes jagasid kutseid vaid paar kuud enne pulma - paljudel olid puhkuseplaanid tehtud lihtsalt juba, lennupiletid ostetud jne. 

anny88
Võrgust väljas
5 Aprill, 2013 - 11:19

Avaldusi läheme viima 22.04, kuid kutsed saame kätte alles mai keskel. Kutsete tellimuse andsime sisse juba märtsi alguses ning ei osanud kohe arvestada et kutsete tegijal nii pikad järjekorrad(2,5 kuud) on :(
Oleme enamustele inimestele suuliselt teada andnud, millise kuupäevaga arvestada ning kõik on õnneks vastavalt sellele ka oma teisi plaane sättinud :)

Kaalusime ka vahepeal kutsuda paaripanija väljapoole Õnnepaleed, kuid see oleks kordades kallimaks läinud ning kahjuks meie eelarve väga nii suurt ületamist enam ei kannata :(  Siis tõi ka mu ema mu vaikselt reaalsusesse tagasi, et kas on ikka 30 minutilisele tseremoonia eest mõtet ca 700eurt maksta. Seni on suurem osa paare saanud oma tseremoonia Õnnepalees läbi viia ja pole kurtnud. Nii me siis pööramegi rõhku rohkem sellele, mis aab toimuma peale registreerimist ning korraldame kõik nii nagu oleme unistanud :)

katakene20
Võrgust väljas
4 Aprill, 2013 - 20:30

me nüüd mehega jälle arutasime et pulmad tulevad vist ikka juulis Laughing

meie pulmapidu tuleb piknikulaadne,ei midagi uhket vaid lihtne ja ilus Laughing

teeme registreerimise ja edasi tuleb siis kuskil looduskaunis kohas pidu,külalisi on tulemas umbes 150 Smile

bella27
Võrgust väljas
Liitus: 29 Jaan 2013 - 14:45
5 Aprill, 2013 - 09:49

Meil nüüd pulmadeni aega veidi vähem kui 2 kuud. Kutsed andsime küalistele üle veebruari lõpp-märtsi algus ja sellepärast nii vara, et mais paljudel puhkused ja reisid plaanis. Õnneks 2 sõpra said veel puhkusereisi kuupäevi muuta. Kutsusime 88 külalist ning hetkel nendest tulemas 85.

See nädal käisime proovimas pulmamenüüd, mida külalistele pakume. Plaan pakkuda eelrooga, pearooga ja külm buffee. Toitudega jäime väga rahule. Vaja veel mõelda tordi disainile.

Eile saime uuesti kokku pulmaisaga ning panime paike päevakava. Täna saame kokku filmimehega, loodetavasti saame temagagi kokkuleppele ning siis peaks hetkel olulisemad asjad paigas olema. Vaja veel tellida kohakaardid, mehele cravatt ja rinnarätik.

Kui veel kuu tagasi olin mures lastele riiete otsimisega, eriti poisile (Eesti kaubanduses on väga raske leida poisile ilusat ülikonda)... tänaseks on ka see mure lahenenud-tellisin ebayst, kui keegi soovib ja sama mure, võin lingi anda või siis peale pulmi selle edasi müüa nr 110

Eelmine nädal käisin proovimeigis ning jäin sellega väga rahule, juuksuriga on ka räägitud ja ideed olemas.

Registreerimine on meil samuti peokohas ning kindlasti on ilus kevadine ilm, et saame selle teha õues. Vajadusel on olemas ka siseruum, mis sobib selleks ideaalselt.  Minu lapsepõlve unistus on olnud, et kui ma abiellun, siis kindlasti peab see olma looduskauniskohas ning õnneks see ka täitub:)

Ilusat kevadet! loodetavasti saame juba varsti kevadelõhna tunda!:)))

k2rbik
Võrgust väljas
Liitus: 14 Aprill 2013 - 09:02
14 Aprill, 2013 - 09:10

Olen lugenud siit ja sealt, et avalduste sisse viimiseks peab samal päeval varem kohale minema, et ikka oma päeva ja kellaaega saada. Kui reaalne on, et peab päikesetõusust peale sabas seisma, kui perekonnaseisuamet kell 9 lahti tehakse alles?

briis
Võrgust väljas
Liitus: 16 Jaan 2007 - 22:39
25 Aprill, 2013 - 08:31

ma arvan et väga varakult peab minema ukse taha siis, kui soov Tallinnas abielluda, mujal Eestis maavalitsustes peaks olukord rahulikum olema.

katakene20
Võrgust väljas
25 Aprill, 2013 - 20:23

meie panime kuupäeva paika.
31/07/13
on küll kolmapäev aga loodedavasti saavad kõik tulla :)

anny88
Võrgust väljas
2 Mai, 2013 - 13:50

Meil nüüd avaldused viidud Õnnepaleesse ning oma soovitud kuupäev ja kellaaeg paigas.
Hommikul seisime juba enne 6te seal ukse taga ning avamise ajaks oli vist 25 paar juba seal.
Seega soovitan kõigil, kellel suvel nädalavahetusel pulmad varakult kohale jminna :)

Eelmine nädal oli meil väga tegus, käisime mitmel kohtumisel tegijatega ja saime kaua oodatud kutsed kätte. Need olid veel kaunimad, kui ootasime :) Nüüd oleme juba esimesed kutsed laiali jaganud ja kõik kiidavad, kui ilusad ja stiilsed need on.
Veel käisime toitude degusteerimisel, kus jätkus vaid kiidusõnu kokkadele.
Nägime ka mini versiooni oma pulmatordist, mis oli väga ilus. Harjutasime ka koos lahti lõikamist :)
Siis veetsin 3 tundi peokohas kõiki detaile veel läbi rääkimas. Sain teada, et esialgne mõte oma nimi taevalaternaga õhku lasta, on seal keelatud ohutuse pärast. Nüüd mõtlengi, kuidas oma nimi väärikalt ära saata. Kuhugi vette ei tahaks visata, meeldib rohkem see õhku laskmise mõte ikka. Kui kellelgi on häid ideid, siis kõik on oodatud :)

Paar päeva tagasi tellisin lõpuks ka oma kleidi ära ja lubati, et juuni alguseks on kohal. Nüüd suur ootusärevus sees, tahaks juba näha ja proovida seda :)

Pilt kommentaari juurde: 
Krissukas.
Võrgust väljas
11 Juuni, 2013 - 12:23

Meil täpselt 23 päeva pulmadeni, 5nda juulini :) Olemas pmst kõik asjad peale kange alkoholi. Peokoht, bänd, toitlustus, fotograaf, riietus, proovisoeng tehtud, ka proovimeik, sõrmustepadi, pokaalid, kaabu ja pärg (uue paari valimine tuleb eesti traditsioonide moodi, mitte selline et pruut viskab kimbu üle pea) pulmaauto (kuna mees rekamees, siis tuleb selleks veoauto), toolikatted, kutsed jagatud, oksjonikaubad olemas, ametimärgid, pulma kava paigas, pulmatort tellitud, kõik ei tulegi kohe meelde :D

Kaugel teil armsad juuli kuu pruudid asjad on? Kas tüdrukuteõhtu ka varsti tulemas, mina sain juba kutse, et endal 29 maiks vaim valmis panna. Tulebki kiire aeg, jaanipäev, siis järgmine nädalavahetus tüdrukuteõhtu ja siis pulmad :)

tahtsin ka küsida seda, et mul selline mure. Mul pruudisoengu ja meigi teevad sõbrannad, kes oskavad väga hästi teha ja keda ma usaldan, aga kuna see kes soengut teeb pole ennem loori kinnitanud juustesse, ning looriga kaasas polnud ka mingit kinnitust, siis kuidas teie loor kinnitatakse. Äkki oskaksite nõu anda. Googeldades ei leidnud mitte midagi tarka, oligi kas vanaema klambritega või mingi kammi moodi asjaga, aga kuskil kirjutas, et pidi soengut sikutama hakkama. Või maiteagi, ehk keegi oskab midagi targemat mulle rääkida, oleks väga armas :)

isadora
Võrgust väljas
14 Juuni, 2013 - 11:05

Mul sinust päev hiljem pulmad ja tüdrukuteõhtu sinuga samal päeval :) Aktiivne organiseerimine käib, pea iga päev on midagi teha, kuigi planeerimist sai alustatud juba rohkem kui aasta tagasi :) Kõik tegijad, kohad, riietus, alkohol jms on olemas, ainult mõningad kohtumised ja viimaste detailide paika panemised on veel ees ning mõned vajalikud rekvisiidid puudu. Üldiselt hakkab kõik enamvähem paika loksuma.

Minu loor oli juba originaalis kinnitatud kammi külge ja see kamm siis lükatakse soengusse sisse (üsna hästi püsib isegi), aga igaks juhuks siis veel ka paari klabriga pannakse kinni. Kui kammi looril ei ole, siis jääbki ainult klambritega kinnitamise variant.

Kuhu te ilupilte lähete tegema? :)

anny88
Võrgust väljas
14 Juuni, 2013 - 20:54

Meil pulmad 20. juuli ja praeguseks kõik oluline tehtud. Enne Jaanipäeva ootame külalistelt tagasisidet osavõtu ja majutuse osas, kindlasti peab pärast paljudele veel üle helistama. Hetkel käivad tantsuproovid. Veel jäänud igasugu pisidetailid - viinad osta, kinkimiseks pudelitele sildid, ametimärgid, küünal kaunistada (proovin ise teha), väike kotike mulle, ehted (tegija on olemas, pean talle kleidist pildi saatma). Kõik ei tulegi meelde kohe...

Mul samuti loor klambriga. Salongis öeldi ka, et vajadusel saab selle klambri ära võtta. Ehk on sul võimalik kuskilt see klamber osta ja sinna külge kinnitada.
Kuna ma kannan loori vaid pildistamise ja tseremoonia ajal, siis on hea see pärast ära võtta. Klambreid on keerulisem soengust lahti hakata sikutama.

Krissukas.
Võrgust väljas
15 Juuni, 2013 - 17:19

Pean uurima jah siis selle klambri kohta. :) Aga Isadorale ütlen selle ilupildistamise kohta, et meil tehakse pilte peokohas ja õnnepalees ainult, eraldi me ei lähegi kuskile veel lisaks pilte tegema, sest et meie peokoht on lihtsalt nii ilus suvel ja mulle meeldiks just seal neid ilupilte teha. Võid netis googeldada Männiaru.eu :) Ja nii äge, et tüdrukuteõhtu ühel päeval on, ma arvan, et meie läheme niikuinii Tallinna linna peale möllama, kus kandis ise asute äkki satuvad kaks tüdrukuteõhtut kogemata kokku veel nii ? :D

MLP
Võrgust väljas
Liitus: 25 Aprill 2013 - 23:20
21 Juuni, 2013 - 21:32

Palju õnne ja rõõmu kõigile planeerijatele ja kes on juba abiellunud! :) Mina ka üks õnnelik. Pulmad 12. oktoober. Suuremad asjad paigas. Täna käisin vaatamas materjale, millest ise teha pulmakutsed. :) Juulis tahaks kutsed ära saata peale seda, kui oleme Õnnepalees saanud kellaaja teada. Ma loodan, et 12. juuli ei ole uksetaga pikka järjekorda. Sügis ilmselt ei ole nii popp aeg, kui suvi. :D Aga igaksjuhuks läheme ikka varem kohale:D. Kas keegi veel sügisel pulmi plaanib?

kerstike84
Võrgust väljas
Liitus: 26 Märts 2013 - 19:44
24 Juuni, 2013 - 23:13

Meil ka 12.oktoober :D Ootame, et saaks minna avaldusi sisse viima. Hetkel on suuremad broneeringud tehtud: peopaik koos söögiga, pulmaisa, bänd, fotograaf. Olen ka piilunud kutseid, et plaan ikkagi ise teha. Aga kuna nö salapulm, siis väga kellegagi arutada seda ei saa. Kuigi plaan paar töökaaslast-sõbrannat asjasse pühendada, et saavad abiks olla meisterdamisel :) Muidugi olen ka kleite proovinud, olen mõelnud ka sellele, et lasta teha. Kui teha lasta, siis öeldi, et augustis võiks märku anda. Aga eks ma veel mõtlen, kas ostan poest või lasen õmmelda. Ennem pean natuke oma kehakaaluga maadlema :)

Pilt kommentaari juurde: 
MLP
Võrgust väljas
25 Juuni, 2013 - 16:52

Oi kui vahva. :)

MLP
Võrgust väljas
11 Juuli, 2013 - 12:36

Meie läheme homme Tallinnas avaldust viima. Loodan, et ei ole järjekorda ja kõik läheb hästi. Nüüd juba hakkab küll ärevus tulema. Siiani olen küll väga rahulik olnud.

mliis
Võrgust väljas
Liitus: 9 Aprill 2013 - 14:34
14 Juuli, 2013 - 22:13

Meil siis 14 septembril L- Eestis pulmad. Kõik enamasti korraldatud. Pisiasjad veel ning mehele ülikond.

Kurvkuju
Võrgust väljas
Liitus: 24 Aprill 2013 - 11:32
3 August, 2013 - 18:34

Kristjan ja mina abiellusime 18.07.2013 Leigo imelise looduse keskel.

Hakkasime pidu planeerima umbes aastakene varem ja tagantjärgi võib öelda, et närvikulu ja stress teel tähtsa päevani olid päris suured. Sellele vastukaaluks jällegi pulmapäev nagu muinasjutus, iga higipiisk ja raisatud unetund olid vaeva väärt.

Eelarve mõttes on pulma korraldamine ikka üks paras utoopia rahakoti jaoks. Isegi kui säästad, oled leidlik, tingid ja kalkuleerid, on ikkagi valdkonnad, mille arvelt väga kokku hoida ei ole mõistlik. Meile meeldis mõte, et toitu on piisavalt ja see on koduselt maitsev ja külalised saaksid ööbima jääda.

Meie imelise päeva taga oli suur meeskond. Kõige armsam ja asjalikum tegelane oli minu õde. Tema oli meiega hommikust õhtuni ja jagas ideid, mis olid lihtsad ja ägedad! Tuhat kallistust talle!

Ülejäänud tegijad meie pulmas:

Pulmaisa Antti Einpaul: lihtsalt sobis meiega kokku! Naeratus lakkamatult näol, ei ühtegi vääratamist, pulmapäev nagu filmis, kogu aeg miskit vahvat kuskil toimus, rahvas lõi mängudes kaasa ja meie pulmaisa säras. Kohtusime enne pulma päris mitu korda ja teinekord läks nii, et jäime tundideks jutustama, meie kuulasime teda ja tema kuulas meid. Meil oli päriselt ka tunne, et Antti oligi 100% kohal. Nii armas ja lahe, aitäh!!!

Leigo perenaine Tiiu ja florist Reni: aitäh! Ma kujutan ette, millist tööd ja vaeva te nägite ja kui palju ringi jooksma pidite. Leigol on eriline atmosfäär ja ka külalised tunnetasid seda, ärge muutuge! Reni, Sinu lilleseaded ja minu pruudikimp olid imekaunid. Teie toitudest ma ei hakka rääkimagi, siiralt soovitan tellida toidud Leigolt, kõik kiitsid ja ampsud olid suussulavad!

Saialille pagariäri: tellisime neilt spetsiaalsed pisikesed kolme sorti pirukad (sees vastavalt liha, juust või porgand) ja kuigi mina neid maitsta ei jõudnudki, kuulsin palju kiitmist. Pealegi tuli see armas kohake meile vastu ja tuli pirukaid valmistama suvepuhkuse ajast+nende suhtlemisstiil minuga...uskumatu! Kust sellist sõbralikkust ja vastutulelikkust saab?! Aiäh!

Anna Edasi kohvik: pulmatort meisterdati meie soovil toorjuustust, vaarikatest ja põldmarjadest. Teate mis?! Tordi kõrval vaagnatel olid pisikesed martsipanist mesimummud! Liiga armas:D Maitses taevalikult ja külalised limpsisid pärast sõrmed ka puhtaks! Ilus ja oivaline. Aitäh!

Meie pulmabänd: Daniel Viinalass ja sõbrad. Meeletu jõud, sära, anne ja musikaalsus! Ei oleks osanud paremat tahta. Meie avatantsulugu oli Dagö "Pulmad" ja mina vähemalt lihtsalt nutsin, sest sellist hingematvat seadet sellest loost ei ole minu kõrvad varem kuulnud. Üks hetkedest meie pulmas, mil ma tundsin, et hõljun pilvedel, nii ilus oli! Ülejäänud lugude ajal enamik rahvast (ka need, kellest ma poleks elades oodanud, et nad tantsida oskavad) lihtsalt rokkis ennastunustavalt! Väga palju sai meie pulmas kiita ka just bänd! Aitäh!

AHHAA keemiateater: panite rahva ahhetama ja lapsed vaimustusest õhkama! Teatri tegijad olid vaimukad ja sarmikad! Minu neiupõlvenimi läks pauguga ja vale pruudikimp lennutati tükkideks! Aitäh, Jorven ja Kaarel!

Meikar Mary Leok ja juuksur Raivo Ploom: arvatavasti parimad Tartus! Väga professionaalsed, rahulikud, armsad ja kliendi soove arvestavad. Käed on neil kuldsed. Aitäh, jäime teiega väga rahule!

Pauluse koguduse õpetaja Joel Luhamets: üks armas ja väga austatud inimene, kes vaatas meile laulatuse ajal sügavale silma, oli nii rahulik, nii pühalik. Andis meie kahe ühisele teele kaasa palju imelist, aitäh!

Paljud on küsinud, kuidas me end pärast abiellumist tunneme. Sellele on natuke raske sõnadega vastata, sest see emotsioon on niivõrd eriline ja õrn. Meie puhul on tunne umbes samalaadne nagu oleks randunud ühte kauaoodatud sadamasse, kust enam iialgi lahkuda ei kavatse.

Need, kes kaaluvad, kas abiellluda või mitte: soovitame siiralt ja kogu südamest, tehke ära! Omaenese pulmapäevast osa võtta on kõige ilusam tegevus maailmas!

Kristel ja Kristjan
18.07.2013

Pilt kommentaari juurde: 
MLP
Võrgust väljas
26 August, 2013 - 20:06

Teie, kellel ees veel see ilus päev ja just sügisel. Mida teie kleidi peale panete, kui õues liigute või näiteks pilti teete? Meie abiellume oktoobris ja ma ei suuda otsustada, kas boolerost piisab või peaks sellise sooja karvase poolero, jaki peale panema. Muidu mul selline õlad paljas kleit.