Pulmakorraldaja

8 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Sookas
Võrgust väljas
Liitus: 8 Veebr 2013 - 18:40
Pulmakorraldaja
10 Märts, 2013 - 18:06

 Tere,

Sooviks nüüd teadjamate kogemusi siia, et kas on ikkagi mõtet tellida pulmakorradaja või mitte. Hetkel on umbkaudsed pakumised saadud :

Tiia Tambergilt, mõisromantikalt ja pulmakorraldaja.ee`lt. Hinnad on kahel viimasel suht ühte aukku, kuid samas Tiial on see natuke krõbedam. Ja seda ta ka ise rõhutab päris mitmes enda artikklis, et on kallim. Kas kellegil on antud kolme firmaga/isikuga olnud kogemusi ja kui jah, siis millised need olid. Jäite nende teenusega rahule või jäi midagi ikkagi kripeldama ?  

Miks ma seda kõike siin küsin ! Nimelt olen paljudelt kuulnud, et pigem organiseerida ise, sest pulmakorrajad on pigem käsi pikalt väljas rahale. Ja see pani mind ka ennast mõtlema, et miks minu nimekirjas kaks viimast kirjutavad, et 50% kohe sissemaksuks ja ülejäänud summa tuleb tasuda hiljemalt 2 nädalat enne pulmapidu. Kuigi minu silmis oleks normaalne, et viimase osamakse teen ikka peale pidu, et siis saan ka kohe näha, et kas nad said enda ülesannetega ikka hakkama jne. Samas jällegi saan ma nendest aru, et põhjuseid miks mitte seda viimast osamakset tasuda võib alati leida.

Kristiina Disain
Võrgust väljas
Liitus: 22 Jaan 2007 - 13:36
Re: Pulmakorraldaja
10 Märts, 2013 - 21:49

Minul endal oli pulmakorraldaja mõisaromantikast ja ainult kiidusõnad! 

see, et tasutakse ikka enne pidu on ju normaalne, sest kui pretensioonid on pärast pidu, siis neid saab ju täiesti seaduslikult lahendada, poest ju samuti alguses ostetakse kaupa ja makstakse ja alles pärast kasutad ja kui on pretensioone, siis nende esitamine on ka seadusega reguleeritud.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Pulmakorraldaja
10 Märts, 2013 - 22:09

Tervitus-

Jättes kõrvale eelpool mainutud ettevõtted ja tegijad (nad on head), siis minul isiklikult on aegajalt kadunud arusaamine, et milleks neid vaja on. Ehk siis jättes filosoofia kõrvale, siis mõlge väga täpselt, mida nad pakuvad ja mida teil tegelikult vaja on.

Kui teil on piisavalt aega endal ise pulmi organiseerida, siis pole korraldajat vaja.

Kui teil aega ei ole, siis on korraldaja omal kohal.

Mis te peate teadma on see, et kohtumistel peate ikka ise käima - tegijad, peokohad, toit jne. Seda ei saa korraldaja teie eest teha :D

Tervitades,

Virgo

Urmas Ääro
Kasutaja Urmas Ääro pilt
Võrgust väljas
Liitus: 12 Aprill 2009 - 13:35
Re: Pulmakorraldaja
2 Mai, 2013 - 11:13

Virgo, sina käid tegelikult ainult hästi korraldatud pulmades :) Nii on. Sest sa ise võtad oma õlule tihti suure osa korraldusest. Või silud isekorraldatud pulmade tõrkeid ja kokku saabki hea. Eestis on veel vaid paar pulmaisa, kes ka osa korraldusest oma kanda võtavad. Vahur Jüris veel selline mees nt.

Mina fotograafina olen aga ikka igasugustesse sattunud.
Ise korraldades korraldab pulma ju päriselt kogenematu tegija, kas pole :) Ega vist ei tahaks oma pulmas näha ühtegi tegijat, kelle jaoks sinu pulm on karjääri esimene :). Ja tänane olukord turul, kus pakkujaid on väga palju. Kuidas sa suudad nt 70 siingi kataloogis oleva fotograafi seast välja valida sellise, kes sind kuidagi alt ei vea ja täidab su ootused. Paar ilusat ilupilti imekaunist pruudist teha pole tegelikult suurem kunst. Foorum on üks asi, reaalne kogemus aga muu. Ma ise oleksin hädas.
Või pulmaisa leidmine. Enamjaolt soovid oma pulma tuttavatest erinevalt näha, seega sama pulmaisa, keda sa reaalselt oled näinud ei pruugi arvesse tulla.
Kui ootused pole liiga kõrged siis pole ju iseenesest ka midagi lahti kui kuskilt miskit logiseb. Kui on selline väiksemat sorti üritus ja kõik omad inimesed.

Kui aga plaanid sellest teha oma elu sündmuse siis ma kardan, et kogenud abi on ikka vajalik. No olen olnud pulmades, kus osa külalisi jääb toidua. Tõenäoliselt mindi toitlustajaga alt. Või mõtleb pruut välja mõne omaarust edeva ettevõtmise oma pulmas aga kogemus ütleks, et eestlased ei tule sellega kaasa.
Ma arvan, et ise korraldades peaks leidma pulmaisaks suurte kogemustega tegija ja siis temalt ideede kohapealt soovitusi-kinnitusi oodata.

Nagu mainisin, tean kahte sellist: Virgo Jaani ja Vahur Jüris.

Riskid sellega, et pulmapüeval koged positiivse ja nauditava stressi kõrval ka negatiivset stressi. See päev möödub liiga kiirest ja jamadeks ei peaks küll aega kulutama. Seda räägin oma isiklikust kogemusest. 2006 võtsin ise ka naise (no mõlemad küll second hand :) ja nii,
korraldasime ise (seks ajaks oli pulmades käidud juba ju 7-8 aastat) aga ikka panin mitme asjaga "puusse" ja nautimist segas närvitsemine.

Aga sellegi poolest korraldatakse täna rõhuv enamus pulmi pruutide endi poolt ja saadakse ka kenasti hakkama.

Pilt kommentaari juurde: 
Nelli Kerde
Kasutaja Nelli Kerde pilt
Võrgust väljas
Liitus: 18 Aug 2006 - 16:59
Re: Pulmakorraldaja
22 Märts, 2013 - 14:46

Tere,

Virgo jutule sooviksin lisada, et kindlasti soovitan mõelda just pulmapäeval toimuva peale. Aastal 2007 seisin ise sama küsimuse ees, kas ja milleks mulle pulmakorraldaja. Lõpuks jõudsin välja selleni, et palkasin pulmakorraldaja vaid pulmapäevaks. Tema transportis kiriku kaunistused ja külaliste kingitud lilled peopaika ning sättis need kenasti kohale (nii ei olnud vaja teha topelt lilleseadeid kirikusse ja peopaika). Lisaks oli tema kohustuseks vaadata, et kõik pulmas sujuks, probleemida tekkimisel pöörduti tema poole mitte ei helistatud meile. Paljudel teeb sama töö ära hea pulmaisa või mõni sõber, aga meie soovisime, et meie sõbrad ja vanemad saaksid pidu nautida.

Parimate soovidega,

Pilt kommentaari juurde: 

Nelli Kerde
Pulmadeks.ee e-pood
www.pulmadeks.ee
fb: Pulmadeks

Sookas
Võrgust väljas
Liitus: 8 Veebr 2013 - 18:40
Re: Pulmakorraldaja
23 Märts, 2013 - 18:28

Just, meie soovime ka endale pulmakorraldajat just sellel eesmärgil, et pulmapäeval kõik ilusti sujuks. Ja, et perekond /sõbrad saaksid samuti rahulikult õhtut nautida !

Ansambel Aare j...
Võrgust väljas
Liitus: 3 Aprill 2013 - 23:08
Re: Pulmakorraldaja
24 Juuni, 2013 - 23:20

Eks see ole igaühel enesetundeküsimus. Enamusele paaridele meeldibki ise askeldada ja oma pidu ettevalmistada. Tegelikult aitab pulmapidu ettevalmistada ja korraldada suures osas ikka pulmaisa-pulmaema. Koos pannakse kõik plaanid paika. Ja pulmaemana olen minagi pidanud vastutama noorpaari auto peokohta viimise eest, transportinud pulmatorti, organiseerinud lilled peopaika, vastutanud autokaunistuste paigaldamise eest, valmistanud ametimärke, laulikuid, kutseid, süstinud pruuti migreeni puhul, kandnud lauale toite .... Muidugi on hea kui on palgaline inimene, kes peokorraldusel kõigega tegeleb, kuid enamasti tekib korraldamist vajavaid asju ettenägematult ja tuleb samas kohe korda ajada. Korraldajad on aga kindlasti kogenud ja oskavad noorpaare nõustada, et noorpaaril on vähem närvikulu.

Epp
Võrgust väljas
Liitus: 1 Jaan 2014 - 17:25
Pulmakorraldaja
1 Jaanuar, 2014 - 17:33

Tere!

Olen otsustanud talvepulmade kasuks ning meie pulmad toimuvad 14.02.2014 ehk sõbrapäeva. Enamus asjad olen kõik ise teinud...pulmakutsed, kohakaardid, lauanumbrid, kingitus külalistele jms., samuti on tegemisel pokaalid, küünal, lipp ja ametimärgid. Olen ostnud erinevaid dekoratsiooni asju, et kaunistada kirik ja pulmapaik ning plaanisin seda kõike ise teha, kuna ei taha rakendada sõpru ja perekonda, kuid olen aru saanud, et kõike ikka ise teha ei saa, kuna palju asju peab tegema just pulmapäeval, kuid sel päeval ma seda ju teha ei saa. Olen mõelnud, et võiks palgata pulmakorraldaja, kuid olen aru saanud, et paljud nn pulmakorraldajad panevad ülesse nn oma firma kaunistusi ja dekoratsioone mitte pruutpaari tehtud asju.
Kas te oskate soovitada pulmakorraldajat, et kas aitaks just pulmapäeval dekoratsioone nii kirikusse kui pulmapaika ülesse panna...aitaks ehk ka natuke ideedega. Catering aitab ka kuid nemad ei jõua ka päris kõike ära teha.

Olen tänulik igasuguste ideede, soovituste ja pakkumiste eest.

Epp

Pilt kommentaari juurde: