Pulmapäeva ajakava

6 postitust / 0 uut
Viimane postitus
A_J
Võrgust väljas
Liitus: 19 Veebr 2016 - 13:10
Pulmapäeva ajakava
19 Veebruar, 2016 - 13:50

Tere,

Mul on sellist sorti mure: ma ei tea, kui palju peaks tseremoonia + õnnitluste jaoks aega varuma.

Tseremoonia jaoks kavatseme rentida ühe väikese, aga väga kalli koha, nii et tahaks rentida seda nii lühikeseks ajaks kui vähegi võimalik.
Pulm tuleb meil pisike: ca 20 inimest nii et selle arvelt ka vähem õnnitlusi.

Keegi kogenud palun aidake aega arvestada või kust selle kohta infot saada. Kui palju näiteks õnnepalees tseremooni aega võtab? Pool tundi? Tund?

Ja üleüldse ei kujuta eriti ette, kuidas päevakava koostada, kui palju millele aega varuda.
Tutvusringkonnas pole ka kedagi, kes saaks kogemusi jagada, nii et ei oska kuskilt pihta hakatagi.

Kriss
Võrgust väljas
Liitus: 28 Dets 2014 - 22:56
Re: Pulmapäeva ajakava
19 Veebruar, 2016 - 18:02

Ise abiellusin septembris, paar nädalat tagasi käisin just sõbranna pulmas. Mõlemal juhul kestis tseremoonia ca 20 minutit (sh väike muusikaline vahepala sõrmuste vahetamiseks/allkirjade andmiseks). Õnnitlustele võiks 20 külalise puhul anda aega ehk 10-15 minutit, tegelikult kulub vähemgi (meil ja sõbrannal oli kummalgi 100 külalist ja aega arvestatud pool tundi). Kui kiirustate, saate kogu asjaga poole tunniga ühele poole, samas ruume renditakse ilmselt täistundide kaupa, nii et tuleks tund võtta (eeldusel, et teil ettevalmistus- ja koristusaega ei ole). Siis jõuaks õnnitluste kõrvale ka näiteks vahuveini kõlistada ja grupipildi ära teha.

Peo ajakava osas ei oska nõu anda, sest see sõltub külaliste arvust päris palju.
Salongis läheb ca 3h (meik+soeng) ilupildid jõuab minu meelest 1,5h tunniga rahulikult.

arx33
Võrgust väljas
Liitus: 11 Sept 2006 - 09:17
Re: Pulmapäeva ajakava
22 Veebruar, 2016 - 10:31

Tseremoonia pikkuse oskab öelda tseremooniameister ise. Õnnitlused 20 inimese puhul võtavad aega 6-9 minutit. Lisaks tuleb arvestada võimaliku saali kaunistamise ja koristamisega ning külalised võiksid ennem tseremooniat ka saali saada. Ilmselt oleks mõistlik ka peale tseremooniat selles eksklusiivses kohas mõned pildid teha. Seega, tund saali renti läheb reaalselt ära ja üle sealt midagi naljalt ei jää.

Juuksurisalongis kuluv aeg sõltub soengu ja meigi keerukusest. Tavaliselt on see 1,5-3 tundi (koos riietusega). Täpsema ajakulu oskab öelda Sinu juuksur (proovisoeng!).

Fotosessiooniks kulub tavaliselt 1,5-2 tundi, ka 3 tundi pole probleemiks:) Sõltub mida soovite, milliseid kohti on peopaiga ümbruses valida ja palju selleks sõitma peab. Täpsemalt oskab teile seda öelda juba fotograaf.

Edukat planeerimist!

Videograaf Arvo * Infokataloog>Video
GSM 53264364

A_J
Võrgust väljas
Liitus: 19 Veebr 2016 - 13:10
Re: Pulmapäeva ajakava
23 Veebruar, 2016 - 09:58

Superluks tänud teile, Kriss ja Arvo!!

Väga suureks abiks on need numbrid. On nüüd võimalik vakselt paika panna asjad.

Registreerme päev enne ja tseremoonia viib läbi meie sõber, seetõttu ei saanud tema käest ka küsida, vaid hoopis vastupidi oleks tore talle mingid numbrid ette öelda.

Tänud veel kord abi eest!

arx33
Võrgust väljas
Liitus: 11 Sept 2006 - 09:17
Re: Pulmapäeva ajakava
23 Veebruar, 2016 - 10:54

Kui tseremoonia teeb sõber, siis oleks mõistlik talle küll mingid raamide ette anda (mida ja millest üldse räägib), et asi päris käest ei läheks. Pikkuseks võiks sellisel juhu olla vast 6-8, maksimaalselt 10 minutit - sõltub tema kogemusest, sõnaosavusest ja kuidas ta seda rolli kannab. Sellise tseremoonia lahenduse korral on kindlasti võimalik lisada nüansse, mis lisaks tegevusele väärikust ja emotsiooni (et ei jääks lihtsalt igavaks jutuks). Loodan, et teie sõber ei pea sellist asja esmakordselt tegema ja et ta ka pärast teie sõbraks jääb:)

Videograaf Arvo * Infokataloog>Video
GSM 53264364

A_J
Võrgust väljas
Liitus: 19 Veebr 2016 - 13:10
Re: Pulmapäeva ajakava
23 Veebruar, 2016 - 15:08

Mingid ajalised raamid anname kindlasti ette ja eks vaatame ka koos üle, millest rääkida, millest mitte, aga teda usaldame täiesti. Teame, et ta võtab asja tõsiselt, auga ja ei tee sellest komejanti.

Tahamegi isiklikumat lähenemist, et oleks inimene, kes meid ka päriselt tunneb. Sest tseremooniameistri jaoks oleme ju järjekordne klient, kellest ta pea midagi ei tea. Nii et see on vastupidi rohkem stamp, igav ja mitte personaalne.