Vastuvõtu stiilis pulm

3 postitust / 0 uut
Viimane postitus
Bisquit
Võrgust väljas
Liitus: 27 Jaan 2011 - 15:25
Vastuvõtu stiilis pulm
15 Aprill, 2011 - 11:48

Tere!

Nii siis, me ei ole oma plaanides ikka veel sotti saanud, kuigi pulmad juba 4.08.2011. Idee selles, et me ei tea isegi täpselt, mida me tahame, küll aga on selge, et tahame maksimaalselt ära kasutada ilusat ilma (milles me juba ilmataadiga kokkuleppele jõudsime) ja saaremaa kaunist loodust!

Pulmi tahaks nagu natuke vastuvõtu stiilis aga samas kergete peo elementidega...ja siis tekkiski küsimus, et mida siiani on tehtud vastuvõtu stiilis pulmades? Kui tseremoonia läbi saab, siis tahaks pakkuda külma lauda, šampust, torti ja öelda mõned tänusõnad...aga tahaks ka teha väikese tantsu ja pruudikimbu viskamise ja mingi väljapeetud aga traditsioonilise mängu/tegevuse veel...kas asi kisub juba pulmapeoks? Kas sellist asja mahutab 2-3 tunni sisse ära, või on seda liiga palju? Kas kellegil on kogemusi? Kas ma peaksin juba mõtlema ka pulmaisale ja bändile, kas on väga kohatu ja imelik, kui muusika tuleb plaadilt??? Kas tantsimise osa on nii lühikese aja jooksul üldse mõeldav, et kuidas kogemused näitavad, kas inimesed tulevad kiiresti sellega kaasa (mul on millegi pärast ettekujutlus, et eestlased on nii kinnised, et tantsuks läheb alles siis, kui õhtu edeneb, rahvas muutub lõbusamaks ja vabamaks...)???

Ja lõpetuseks, kui on selline kerge pidu tantsu ja mõne traditsioonilise tegevusega (ei nimetaks neid just mängudeks), siis kuidas see asi lõpetatakse...imelik oleks ju lihtsalt pruutpaaril minema minna, samas äkki on mingi hulk inimesi, kes ei saa pihta, et viinasid välja ei tooda ja edasi võite pidutseda omade kuludega kusagil mujal...???? :):):) Ma ei tea, ma ei kujuta üldse ette, kuidas sellesse vastuvõtu pulma suhtutakse???

Palun jagage kogemusi, nii positiivseid kui negatiivseid...sest ma olen ise juba päris nõutu;)

Ette tänades!

Eriin
Võrgust väljas
Liitus: 15 Aprill 2011 - 14:55
Re: Vastuvõtu stiilis pulm
15 Aprill, 2011 - 16:01

Me teadsime kohe pärast ettepanekut ja JAH sõna, et tahame vastuvõtu stiilis pulma ning soovitavalt kuskil looduskainis kohas. Praeguseks on tähtsa päevani veidi alla 2 kuu :)

Meie plaan on pulm ära pidada 6 tunniga ning seejärel pulmareisile sõita. Töö kiire ja korralik :)
6 tunni sisse mahub meil laulatus, sõit peopaika, tervitusklaasid, külmalud, väike programmiline osa (neiupõlve nimi, oksjon, tänusõnad, kingitused), bänd. Pärast torti lahkume ise ning jätame külalised veel pooleks tunniks magusat ja bändi nautima. Vastuvõtu osa kogu päevast on kuskil 3 tundi.

Minu suguvõsas on varasemalt kaks vastuvõtustiilis pulma juba olnud ja kõik külalised on sellest aru saanud. Külalised peaksid ju kõik üldse rahul olema, et neid sellele pidulikule sündmusele nii lähedale lasti. Kui tahavad ise hiljem pidutseda, siis küll nad selleks koha leiavad :)

See on ju meie pidu ja meie ju teame kõige paremini kuidas seda tähistada :)

Mulle tundub, et need plaanid, mida sa üles lugesid, mahuksid kenasti sellesse 3 tundi. Isiklikult arvan, et pulmaisa või õhtujuht võiks ikka igal peol olla. On ju see kaunis päev mõeldud ikkagi pruutpaarile ja kogu päev peaks mõlemale ikka nauditav olema, et pärast oleks mida meenutada. Bänd on nii ja naa. Kui eelarve ei kannata, siis saab ka plaadiga hakkama. Muidugi võid ju küsida ka mõnelt bändilt, et mis nende kogemused näitavad. Meie plaanime oma programmi väikese tantsu ikka sisse. Avavalss pruutpaari esitluses on ju nii kaunis. Teiste pärast sel päeval ärge küll muretsege  Küll nad tulevad kaasa kui tahavad. Igaks juhuks võib ju mõne paariga kokku leppida, et nad initsiatiivi endale võtaksid ning oleksid esimesed. Kujutan ette, et peo lõpetamiseks ongi hea kasutada õhtujuhi abi. Tema ütleb, millal midagi toimub ja millal midagi läbi saab. Teie võite ju ka pärast tordi ning kimbu viskamist lihtsalt ära sõita. Midagi imelikku siin pole. Pealegi kui kutses öelda, et tegemist on vastuvõtuga, siis peaks iga normaalne inimene aru saama, millega on tegu :)

Vastuvõtupulma üheks eeliseks on ka see, et siis saab rohkem inimesi kutsuda kuna toitlustamis- ja ööbimiskulud pole nii suured ning peost jääb ka kaunis mälestus (pole liigselt purjutajaid jne).

Igatahes edu teile selle kauni päeva planeerimisel!

Bisquit
Võrgust väljas
Liitus: 27 Jaan 2011 - 15:25
Re: Vastuvõtu stiilis pulm
18 Aprill, 2011 - 09:31

Vot, vot...minu mõte liigub ka umbes sedasi! Meie kohe küll pulmareisile ei lähe, lükkub pisut kaugemale sügisesse, aga samas kuna kogu asi toimub pigem õhtusel ajal (plaanime kusagil 17.00 ajal alustada, kuna plaanime kogu asja looduses korraldada, siis kui ilm tõesti alt veab, siis saame asjad kiiresti ümber korraldada, oleme plaan "B" päris põhjalikult läbi mõelnud), siis ei tahaks peale pidu lihtsalt suurest väsimusest voodisse vajutada, tahaks et kogu päev oleks
algusest lõpuni "meie päev".

Õtujuhti või pulmaisa peale pole eriti mõelnud, küll aga plaanime, et isamees võiks võtta külaliste suunamise ja nõustamise enda peale, sest kuna meil eriti midagi plaanis ei ole (lihtsalt paar traditsioonilist tegevust) ja ajaliselt jääb vastuvõtt siiski vastuvõtuks, mitte peoks, siis ma praegu veel arvan, et õhtujuhti pole vaja...:):)