Vastuvõtu stiilis pulmade planeerimine

5 postitust / 0 uut
Viimane postitus
liisamaria
Võrgust väljas
Liitus: 15 Jaan 2017 - 13:00
Vastuvõtu stiilis pulmade planeerimine
15 Jaanuar, 2017 - 13:38

Planeerin oma vastuvõtu stiilis pulmi. Kuna ma ei ole varem üheski sellises pulmas käinud, siis ma ei oska hinnata, kas minu mõtted ka reaalsuses toimiksid. Ehk oskab keegi nõu anda?

Praegu on plaan selline:

Eelbroneering on tehtud ühele ilusale saalile lossivaremetes, mis on suur ja avar. Saali tagumine osa oleks registreerimise pool (toolid, kaunistused, pianist) ja esimene osa vastuvõtu pool. Registreerimine hakkab kell 14, külalised kogunevad saali umbes 10-15 minutit varem (kutsele märgime, et palume olla hiljemalt 14.00 kohal). Külaliste kogunemise ajal mängib taustamuusikat pianist. Kell 14.00 astub saali minu kaaslane ning sammub altari ette. See on märguanne pianistile, et hakataks mängima avalugu. Siis tuleb sisse pisike "lilleneiu", aga lilleõite asemel on tal käes silt "Siit tuleb pruut". Seejärel lähen altari poole mina. Minu mõtetes on see ilus, kohati isegi muinasjutulie osa. Just sel põhjusel otsustasimegi, et ei tee registreerimist õnnepalees (tegelikult registreerime küll päev varem õnnepalees abielu ehk anname kahekesi allkirjad ära).

Seejärel on meil palgatud pulmaisa, kes omab ka tseremooniameistri rolli. Tseremoonia kestab maksimaalselt 20 minutit. Pikka ja imalat juttu ei taha. Pärast tseremooniat on inimestel võimalus meid õnnitleda. Külalisi on koos lastega 60. Õnnitlemine võtaks aega kuskil 10-15 minutit. Sel ajal mängiks ka pianist ja õnnitlemise ajal sätiks end kiirelt valmis ka toitlustaja (mul pole õrna aimu kas nad suudavad eeltööd piisavalt teha, et hiljem 10 minutiga lauad valmis seada, seda peab läbi rääkima kui toitlustaja on valitud). Suupisted viiakse saali eesosas olevatele valmis seatud laudadele. Ma ei taha, et lauad oleks tseremoonia ajal sööki täis. See oleks minu arvates imelik. Jooke pakuvad teenindajad kandikutel (nii alkoholiga kui ka alkoholivabad). Seejärel suunab pulmaisa/tseremoonaimeister kõik külalised laudade juurde ja külalised saavad omavahel vestelda, soovi korral pilte teha, sest kogu aja on saalis ka fotograaf. Umbes 15.30 tuuakse välja magusad suupisted ja kohv. Kell 16.00 tõmbab pulmaisa otsad niiöelda kokku ja suunab külalised välja, et pruutpaar ära saata. Väljas teeks mingi klassikalise säraküünlatunneli või lilleõite viskamise ukseava juures. Seejärel hüppaks me pulmaautosse ja põrutaks kahekesi minema.

liisamaria
Võrgust väljas
Liitus: 15 Jaan 2017 - 13:00
Re: Vastuvõtu stiilis pulmade planeerimine
15 Jaanuar, 2017 - 13:44

Teema jätkuks:
Minu küsimus on, et kas 2 tundi on piisav sellise vastuvõtu jaoks? Ja kuidas anda kutsetel inimestele võimalikult selgelt märku, et me ei soovi mingeid klassikalisi kingitusi nagu serviisid, pulmaalbumid, küünlad jne. Praegu on meil kutsele mõeldud selline lisatekst: kingitused ei ole meie jaoks olulised, aga soovi korral võite panustada meie mesinädalafondi või kinkida meile meeldejäävaid elamusi. Palume lilli mitte tuua.

Kas on veel midagi, millele peaks mõtlema ja mis on kahe silma vahele jäänud?

Praegu on meil eelarve umbes selline. Paljud asjad on lahtised ja küsimärgiga, sest olen püüdnud summat arvata. Paljud asjad on ka juba paigas.
Saali rent 300
Õnnepalee 30
Tseremooniameister 250
Fotograaf 120
Õmbleja kleidi ja ülikonna kohendamiseks umbes 100 €?
Kingad mõlemale 60 ? (jahime allahindlusi ja mina ostan endale tavalised madalad papud)
Mehe ülikond, lips, särk, rinnarätt 158,5 (juba ostetud)
Minu kleit 120 (juba ostetud)
Juuksur ja proovisoeng ja mõned salgud pikendusi umbes 150 €
Pianist 250
Toitlustus umbes 500 ? (50 täiskasvanut pluss 10 last. Soovime suupisteid, šampust ja midagi alkoholivaba, magusaid suupisteid ja kohvi)
Pruudikimp 50 ?
Sõrmused 450 (oma kuld olemas, aga tahaks oma sõrmusele mõnda väikest teemanti)
Dekoratsioonid (pildiraam, tahvli spreivärv, šifoonkangas ja kunstlilled). Hinda ei oska arvata ka.
Pärast kahekesi kuskil, mille korraldab mees, umbes 500, võib ka rohkem.

Katrin Uffert
Kasutaja Katrin Uffert pilt
Võrgust väljas
Liitus: 22 Aug 2015 - 19:06
Re: Vastuvõtu stiilis pulmade planeerimine
21 Jaanuar, 2017 - 22:15

Tere! Olen Katrin Uffert, tegelen pulmade korraldamisega
Teil on kõik väga hästi läbi mõeldud. Olen ise sellistel pulmadel käinud ja korraldanud. Ja Hollandis, kus varem elasin, see on väga tihti kasutatav variant.
Kui Teil oleks saalis mingi ilus koht, kaunistatud lilledega, siis külalised saaksid peale registreerimist koos Teiega pilte teha. Selle aja jooksul saavad teenindajad toidud välja tuua
Mina paneks kutsele päeva plaani. Näiteks 14- registreerimine, 14.30- õnnetlimine ja noorpaariga pildistamine, 15 - sampus ja kerged suupisted, 16 - noorpaari pidulik ärasaatmine. Siis on külalistel selge pilt
Kuna inimesed tulevad kokku ja võibolla ei ole saanud ammu suhelda, ma jättaks neile võimaluse veel vähemalt tunniks ajaks saali jääda, suhelda, rahulikult kohvi juua.
Sampust ma arvestaksin miinimum paar pokaali inimese kohta
Eelarve kohta- Minu jaoks suure küsimärkiga toitlustus 500. Muidugi oleneb sellest, kust Te seda tellite. Tallinnast head toitlustust selle raha eest ei saa, isegi kui rääkida suupistetest
Soovin Teile edu
Katrin Uffert
www.westevents.ee

ragazzaliis
Võrgust väljas
Liitus: 16 Jaan 2017 - 14:20
Re: Vastuvõtu stiilis pulmade planeerimine
16 Jaanuar, 2017 - 14:28

Meil ka vastuvõtu stiilis pulmad tulemas.
Plaan on Harju Maavalitsuses teha ametlik osa ning seejärel ühes söögikohas pakkuda külalistele õhtusöök. Ent meil tekib peale registreerimist ca 1-1,5h auk, mida ei oska hetkel kuidagi ära täita. Seega plaanime registreerimist üleviia Õpetajate Majja kuhu kutsuda notar/paaripanija kohapeale.
Meil kulutused järgmised:
sõrmused- 120eur tööraha (oma kuld oli olemas)
Kutsed- 70eur
söök- 700-800eur
fotograaf- 300eur
kleit+kingad- olemas
pruudikimp+ floristi poole lilleseaded laudadele (külaliste poolt kingitud lilledest)- 60eur
rendiauto- ca 150eur

Hele_triin
Võrgust väljas
Liitus: 15 Dets 2017 - 07:09
Re: Vastuvõtu stiilis pulmade planeerimine
16 Detsember, 2017 - 23:20

Vabandust, et siia teemasse niimoodi sisse trügin. Olen kutsutud sarnast stiili pulma, et toimub vastuvõtuna ning natuke hädas, mida kinkida. Ei ole ka varasemalt sellises pulmas käinud, et siis teiste pealt võtta. Pruutpaar on öelnud, et raha ning lõikelilli nad ei soovi kingiks aga just need oleksid minu meelest kõige lihtsam. Neid liisamaria poolt välja toodud klassikalisi kingitusi ka ei taha viia, sest ei oska valida (tegu on mehe sõbra pulmaga, kellega küll suhtleme aga no lauanõusid küll neile valima ei hakka). Ainus, mille ma suutsin välja mõelda, oleks sealt lehelt https://www.kingitus.ee/kingitused-kategoorias/joulukingitused-paaridele-kallimale-romanika see duaalmassaaž kahele. Kas see oleks sobilik? Või oleks liiga odav ja vaja veel midagi juurde otsida? Aitäh juba ette!