Hei, imbetsillid - reserveeritud tähendabki seda, ET ON RESERVEERITUD !

Virgo Jaani
Hei, imbetsillid - reserveeritud tähendabki seda, ET ON RESERVEERITUD !

See järgmine lugu ei ole kuidagi seotud pulmakülalistega, keda ma aegajal ikka korrale kutsun ja see lugu on siin vägagi lühikene.

See on seotud igasuguste eestimaalastega, kes mööda Eestit ringisõidavad ja ilusatesse kohtadesse sisse kiikavad. Ja see lugu on kirjutatud aastal 2013 ja siiamaani ilma muutmata täiesti aktuaalne.

Ja tänu neile on mul tekkinud arusaam, et eestimaalaste kirja ja lugemisoskus ei ole päris selline, mida statistikaamet meile näitab. Ega ma ei väida, et mina oskan väga korrektselt kirjutada (eriti kirjavähemärkide poole pealt), aga lugeda oskan ma kohe kindlasti.

Ma kardan, et see on lausa vandenõu, et näidata Eestlasi targematena, kui me tegelikult oleme.

Ja situatsioon, millest mina ennast ikka ja alati avastan on järgmine...

Istun ma Taagepera lossi peaukse juures (aga koha nimi võib olla ükskõik mis). Uksepeal on silt Reserveeritud (täpselt selline nagu juuresoleval pildil). Tulevad eesti keelt kõnelevad turistid vaatavat silti ja astuvad uksest sisse. Mina krapsaki püsti ja viisakalt ütlen, et meil on täna reserveeritud ja sisse ei saa. Nemad vastu, et ma ainult korraks vaatame. Mina jälle viisakalt, et väga vabandan, aga on reserveeritud ja isegi korraks ei saa. Nemad mulle, et aga me ainult väga korraks. Oookeeiii. Ma siis ikka konkreetselt, et saage nüüd aru, pulmad hakkavad, me valmistame maja pulmadeks ette. Ei saa ka korraks.

Väike paus ja siis tuleb geniaalne vastus - no pange siis vähemalt silt kuskile, et on reserveeritud. Mina ei oska sellepeale muud kui, et kuulge..."Minge poodi!"...

Järgmine situatsioon. Olen ma Tallinnas, vanalinnas, ühes armsas kirikus. Kohe on algamas tseremoonia, ukse peal on silt 4 keeles, et sisse ei saa, on reserveeritud. Et laulatus hakkab. On eesti keeles, on inglise keeles, on soome keeles ja on saksa Keeles. Tulevad eesti keelt kõneleva giidiga turistid, giid vaatab silti ja kõik astuvad uksest sisse...Mina krapsaki püsti ja viisakalt ütlen giidile, et meil on täna reserveeritud ja sisse ei saa. Tema vastu, et ma ainult korraks vaatame. Mina jälle viisakalt, et väga vabandan, aga on reserveeritud ja isegi korraks ei saa. Tema mulle, et aga me ainult väga korraks. Oookeeiii. Ma siis ikka konkreetselt, et saage nüüd äru, laulatus hakkab kohe, me valmistame kirikut pulmadeks ette. Ei saa ka korraks. Väike paus ja siis tuleb geniaalne vastus - no pange siis vähemalt silt kuskile, et on reserveeritud. Mina ei oska sellepeale muud kui, et kuulge..."Minge poodi!"...

Kas jätkan ?

Palve statistikaametile - palun muutke ametlikult numbrid, mis ütlevad, et meie kirjaoskuse* tase on 99,8%, muutke see 0.2% peale, sest kohe kindlasti ei oska me eestlased lugeda.

* Kirjaoskus on inimeste oskus kirjalikke tekste lugeda ja kirjutada.

Või äkki saad siit lisainfot?

Pulmakülalised võtke aru pähe !!!

Oeh...Miks peaksid pulmakülalised aru pähe võtma ? Miks ma nii kirjutan ja miks on mul palve, et palun jätkem mõned põhitõed etiketist meelde, tagugem need oma pea sisse nii kõvasti, et nad sinna ka jäävad.

Noorpaarid, ma kardan, et teile tehakse "tünni"...

Tervitus- Miks siis selline pealkiri ? Ajendas kirjutama kaks seika ühes pulmas, mida saab tõestada ka peokoha teenindusjuht, kellega me üksteisele peale neid juhtumeid otsa vaatasime ning sügavalt ohkasime.

Kuidas pulmas kõnet pidada?

Kõige ebamugavamad momendid pulmades on tavaliselt pulmakõned, eriti kui igaüks alates vanaonust ja lõpetades noore vennapojaga, soovib saada sõna ja tähelepanu. Suuremale osale inimestest ei ole kõnepidamine kerge ja see tekitab ebamugavust ka teistes külalistes.

Traditsioonid ja sümboolika pulmades

Laulatussõrmus Sõrmuse sümboolika on selle kujus: lõppematu ring tähistab igavikku. See on igavese armastuse märk, eluaegse liidu sümbol.

Pruudiloori lugu

Et siis miks on pruudiloor ja miks seda kasutada ja kuidas seda kasutada.