Pulmakutsed - mida kutsele kirjutada?

Carmen Kähr
Pulmakutsed - mida kutsele kirjutada?

Pulmakutsed - mida kirjutada kutsele kirjutada?

Pulmakutse on üks esimesi teadaandeid teie imelisest päevast ning otsusest veeta oma ülejäänud elu koos ning tähistada seda fantastilise peoga.Pulmakutse annab natuke juba ka aimu peotemaatikast ning loob külalisele selle mõnusa esmase aimduse, mis teda peol ees ootab.

Kuigi tänapäeva ühiskonnas on enamik asju üle läinud juba digitaalseks, sealhulgas ka pulmadega seonduv, siis õnneks trükitud pulmakutsete trend ei ole kuhugi kadumas ega vaibumas.

Järgnevalt püüame teile luua sellise armsa väikse spikri, mis peaks ja mis võiks pulmakutsel olla ning mida oleks huvitav veel soovikorral juurde lisada.

Hakates pulmakutset koostama ning valima, siis lähtutakse üldiselt kogu pulma temaatikast. Näiteks, kui pulma põhivärvideks on valitud valge ja punane , siis oleks ilus ka pulmakutse teha nendes värvides. Või kui näiteks peate pulmi jõulude ajal, siis kajastada seda temaatikat ka oma kutsel.

Ühesõnaga misiganes temaatika teie pulmas on, siis püüdke seda juba natuke edasi anda ka oma pulmakutse peal.

Kui temaatika ja stiil on kutsele valitud, siis tuleks edasi liikuda teksti juurde.

Teksti puhul jaguneb asi kolmeks: info mis peab olema kutsel, lisainfo ja  isikupärastatud tekst.

Mis peab kutsel olema?

Pulmakutsel peab kindlasti olema: kes on kutsutud, millal toimub pidu, kus toimub pidu ja kes kutsuvad ehk kelle pulma peetakse.

Põhimõtteliselt sellest tekstist piisab, aga tihtipeale soovib pruutpaar mõnda detaili täpsustada, seega jõuame lisainfo juurde, mis oleks ilus lisada kutsele lisalehena prinditult ja/või lisatud kodulehele või pulma äppi (juhul kui kasutate pulmade jaoks kodulehte ja/või äppi)

Mida kirjutada lisainfosse?

Lisainfosse võite põhimõtteliselt kirjutada ükskõik mida, mis on põhitekstist puudu ja oleks kindlasti vajalik külalistele teada anda.

Näiteks: 

  • RSVP - mis kuupäevaks peab teatama, kuidas peab teatama (telefoniteel, meil teel, kodulehe kaudu etc)
  • Kingisoov
  • Lillesoov või üha populaarsemaks saav lillekonto
  • Kas lapsed on oodatud peole
  • Transpordi/parkimise info
  • Majutuse info
  • Riietumisstiil ehk dresscode

Pulmakutse teksti isikupärastamine!

Kui soovite oma pulmakutsele anda juurde sellise endapärase erilise nüansi, siis võiksite põhiteksti sisse või juurde põimida, midagi teile iseloomulikku. Kas kuidagi vallatult või nipiga sõnastada, kutse, või kasutada teile iseloomulikke omadussõnu kirjeldamaks kes abielluma hakkavad või mida tähistama hakatakse või püüda kogu kutsel olevat infot edastada teile iseloomulikus huumorivõtmes, et külalisel, kes seda loeb tekiks väike muie näole.

Ühtlasi ka, mida huvitavamalt te oma kutse kujundate ja sõnastate, seda rohkem saab külaline aru, et tuleb huvitav pulm.

Meie omalt poolt soovitame siiski kasutada nii paberkutseid kui ka võtta appi imelihtne koduleht ja/või äpp, mida on nii lihtne uuendada ja järjest jooksvat infot külalistega jagada.

Mõned tasuta äpid, millele võite pilgu peale visata on: Appy CoupleWeddingHappyWeddingPlannerByTheKnot ja HoneyFund

Laske oma loovusel lennata ja valmistage oma pulmadeks ühed vinged kutsed. Ja kui ise hakkama ei saa või jääb inspiratsioonist puudu, siis meil on kataloogis terve hunnik tegijaid, kes on rõõmuga nõus teid aitama :)

Ilusat loomist!

Carmen
Pulmad.ee

Või äkki saad siit lisainfot?

Näide Pulmalehest, kui teil tahtmine taha, aga palun ärge…

See lehekülg on kirjutatud inimestele, kes ei tea veel täpselt, mida võiks pulmalehele kirjutada või tahavad niisama hea kõhutäie naerda. Kõik pulmalised ühise katuse alla ! 

Traditsioonid pulmades - lisaks juba kirjutatule

Traditsioonid pulmades - lisaks juba kirjutatule.Abielusõrmus.Sõrmuse sõrmepanek kuulub eestlaste pulmatavasse alles üsna lühikest aega, 19 sajandist. Algselt sai tseremoonialt sõrmuse sõrme ainult naine - see sümboliseeris tema kuulumist mehele. Hiljem on levinud sõrmuste vastastikune sõrmepanek.Abielusõrmust kantakse Eestis paremas käes ja enamasti on tegu ilma kivita kitsama või laiema kuldsõrmusega.

Ajaloolised pulmatraditsioonid Eestis

Pulmad on eestlaste elus olnud tähtis sündmus juba ammustest aegadest. Nende suurejoonelise korralduse ja kestuse järgi võib isegi väita, et tänapäeval pole pulmapeod samavõrd lõbusad kui vanasti.

Väike selgitav pulmasõnastik - mis on mis ja keda kuidas…

Eelkosjad oli väike eelkokkulepe kosilaste tulekuks. Põhjuseks oli hirm kosjade tagasilükkamise ees ja teadupärast oli kosjade tagasilükkamine oli ebameeldiv ja pilkeid kaasatoov.

Pruudipärja mahamängimine (mitte viskamine, mängimine)

Üks tähtsamaid kombetalitusi vanade eestlaste pulmadel oli tanutamine ehk linutamine- naise peakatte (linik, rätik, müts., tanu) mõrsjale pähepanemine. See tähendab, et pruudil võeti pärg peast ja pandi tanu asemele.